Strona główna Archiwum rok szkolny 2007/2008 IVa w Muzeum EKD w Grodzisku Mazowieckim
IVa w Muzeum EKD w Grodzisku Mazowieckim Drukuj Email
Wpisany przez IVa
czwartek, 25 października 2007 00:00

24 października 2007 roku my uczniowie klasy IVa wybraliśmy się do Muzeum WKD i EKD, które znajduje się w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Batorego 23.

Dowiedzieliśmy się, Elektryczna Kolej dojazdowa została uruchomiona 11 grudnia 1927 roku.

Oglądaliśmy różne eksponaty i pamiątki m. in.: zdjęcia, dokumenty, stare bilety, wyposażenie wagonów. Wśród zbiorów widzieliśmy też: hełm strażacki, deskę biletową, płyty chodnikowe z napisem EKD, torbę i czapkę konduktorską i zegarek motorniczego.

Pan, który oprowadzał nas po muzeum uruchomił model kolejki, który poruszał się po makiecie. Po pokazie w muzeum mogliśmy wejść do zabytkowego wagonu i zobaczyć jak wygląda w środku. Na pamiątkę wizyty w tym miejscu dostaliśmy bilety.

Wycieczka była udana i pouczająca.

IVa w Muzeum EKD IVa w Muzeum EKD IVa w Muzeum EKD IVa w Muzeum EKD

Poprawiony: niedziela, 01 lutego 2009 14:44