Strona główna Biblioteka szkolna
Biblioteka
Czytajmy książki!

sowa siedząca na książceDrodzy Uczniowie,

Nasza szkolna biblioteka przez cały rok zaprasza dzieci do spotkań z książką. Planujemy kilka projektów czytelniczych. Już teraz zachęcamy uczniów I - VIII do wzięcia udziału w II edycji Szkolnej Ligi Czytelnicznej.

 
Szkolna Liga Czytelnicza

buecher-colouredZapraszamy do udziału w konkursie, który polega na wykonaniu plakatu zachęcającego do przeczytania książki spoza kanonu lektur szkolnych. Plakat musi zawierać formę graficzną oddającą treść utworu oraz hasło zachęcające innych uczniów do przeczytania właśnie tej pozycji literatury. Format pracy A4. Każdy plakat musi zawierać imię i nazwisko autora oraz tytuł książki.

 

Regulamin Szkolnej Ligi Czytelniczej

 
Zwroty książek do biblioteki szkolnej

Read moreDrodzy Uczniowie i Rodzice !
Zwracamy się z prośbą o zwrot książek (nie podręczników) wypożyczonych z biblioteki szkolnej. Książki będą przyjmowane od 25.05.2020 r.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia prosimy, aby uczniowie lub inne osoby oddające książki byli zaopatrzeni w maseczki i rękawiczki.
W rozwinięciu artykułu harmonogram przyjmowania książek:

Więcej…
 
Książki o koronawirusie

Read moreBiblioterapia to między innymi wykorzystanie książek do pomocy ludziom w rozwiązywaniu ich problemów i pokonywaniu lęków. Jednym z działań biblioterapeutycznych w edukacji on-line jest możliwość korzystania z książek w formacie pdf., z bajek terapeutycznych czy opowiadań, które pomagają wyjaśnić dzieciom, czym jest pandemia koronawirusa i jak należy się w związku z nią zachowywać.Książki te mogą być pomocą zarówno dla rodziców jak i nauczycieli.

W rozwinięciu artykułu propozycje tytułów książek i krótki opis:

Więcej…
 
Gry i zabawy edukacyjne w sieci

Read more

 

Drodzy Uczniowie,

przedstawiamy Wam adresy ciekawych stron dla dzieci i młodzieży z propozycjami gier i zabaw edukacyjnych w sieci:

 

 

 

Zbiór 150 pomysłów, scenariuszy, gier i zabaw dla dzieci: http://zabawnik.org/
Gry edukacyjne dla dzieci, ortograficzne, online, trening umysłu: http://pisupisu.pl

Gry dla miłośników literatury i języka polskiego: http://www.przecinekikropka.pl

Zabawy logopedyczne, ortograficzne i gramatyczne, ćwiczenia czytania ze zrozumieniem: http://www.logofigle.pl/

Serwis edukacyjno rozrywkowy dla młodszych dzieci: http://www.krainakiko.pl/

Portal dla dzieci zawierający nie tylko gry, ale także bajki, piosenki, zagadki itp.: http://www.gralandia.pl/

Strona dla młodszych dzieci o przygodach i zabawach misia Bu: http://www.buliba.pl/

źródło- Bibliomaniak

Więcej…
 
Darmowe biblioteki cyfrowe

Read moreAby ułatwić uczniom i rodzicom dostęp do książek, biblioteka szkolna zamieszcza adresy przydatnych stron internetowych:

WolneLektury.pl
Lektury.gov.pl

ChmuraCzytania.pl

Polona.pl

Polska-Poezja.pl

Audio-Bajki.pl

Bajkowisko.pl

Polskie Radio Dzieciom

Publio.pl

Szczegóły w rozwinięciu artykułu:

Więcej…
 
Konkurs "Oczaruj mnie ... fantastyką"

biblioteka 10.12.2019 r. w Willi Radogoszcz odbył sie drugi etap konkursu czytelniczego "Oczaruj mnie ... fantastyką" w kategorii: "Żywe słowo". O miejsca na podium walczyło dwunastu uczniów naszej szkoły. Czekamy na wyniki, które niebawem otrzymamy od jury konkursu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!

Zdjęcia

 
Konkurs "Oczaruj mnie fantastyką"

oczaruj mnie 25 listopada 2019 r. odbył się szkolny etap V edycji konkursu czytelniczego pod hasłem „ Oczaruj mnie ...fantastyką" organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Grodzisku Mazowieckim.
W konkursie wzięło udział 56 uczestników z klas 0-VIII, którym gratulujemy odwagi i kreatywności w doborze repertuaru.

 Wyróżnieni zostali:
1.Gurgul Bianka kl. 0A
2.Skibińska Amelia kl. I A
3.Tatarek Natalia kl. II B
4. Bukat Wojtek kl.II A
5. Blicharz Ewa kl. II A
6. Lipner Weronika kl. IV A
7. Niewęgłowska Julia kl. VI D

Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:

W kategorii „ Audiobook"
1. Godoń Aniela kl. VI D - 1 miejsce
2. Frątczak Lena kl. VI C - 2 miejsce
3. Jaworski Szymon kl. VI C - 2 miejsce
4. Kalicińska Oliwia kl. V D - 3 miejsce
5. Cencelewicz Aniela kl. VI D - 3 miejsce
6. Zegarski Antoni kl. VII B - 3 miejsce
7. Kolecka Laura kl. VIII B - 3 miejsce

W kategorii „Żywe słowo"- opowiadanie
1. Oracka Lena kl. III C - 1 miejsce
2. Frątczak Maja kl. III C - 2 miejsce
3. Gurgul Marcel kl. II A - 3 miejsce
4. Zagrajek Stanisław kl. VI E - 3 miejsce

W kategorii „Żywe słowo - wiersz
1. Kalicińska Julia kl. 0 A - 1 miejsce
2. Siudek Hanna kl. II C - 1 miejsce
3. Bombalak Patryk kl. III B - 1 miejsce
4. Olczak Justyna kl. I B - 2 miejsce
5. Michalak Julian kl. I B - 2 miejsce
6. Urbańska Sylwia kl. III B - 2 miejsce
7. Kiełtyka Karolina kl. III B - 2 miejsce
8. Czarnecki Kornel kl. II A - 3 miejsce

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 27 listopada 2019 w bibliotece szkolnej.
Serdecznie gratulujemy !!!

Zdjęcia

 
Spotkanie klasy 5c z autorem książek Marcinem Szczygielskim Drukuj

szczygielski Spotkania z autorem często na długo zapadają w pamięci, zwłaszcza, gdy jest możliwość zobaczenia tego, o czym się czyta na ekranie. O tym przekonali się uczniowie klasy 5c, którzy 27.11.2019 r., wzięli udział w spotkaniu z Marcinem Szczygielskim autorem między innymi książki "Czarny młyn" oraz "Za niebieskimi drzwiami" (na jej podstawie nakręcony został film z Ewą Błaszczyk i wieloma innymi znakomitościami polskiej sceny) . Spotkanie odbyło się w grodziskiej Mediatece. A oto, co na ten temat napisał Kazik:
"O jego książkach nie mogę powiedzieć zbyt dużo, gdyż jedynie skubnąłem pierwszy rozdział powieści ,,Czarny młyn''. Ale pomimo 31 stron, na których skończyłem czytać, już świat przedstawiony pochłonął mnie całkowicie. Czytając książkę, miałem wrażenie, jakbym był w młynach tej wsi odłączonej od świata. Na spotkaniu pisarz opowiadał o tym, co go zainspirowało do stworzenia takiej, a nie innej postaci i o początkach swojej kariery. Później autor czytał fragment książki swego autorstwa pt. ,,Pani wody". Pomimo że był to krótki fragment, byłem zaciekawiony i myślałem o dalszych losach bohaterów. Spotkanie było bardzo ciekawe i wróciłem do domu z cudowną pamiątką - autografem Pana Marcina. Nigdy nie zapomnę spotkania z tym autorem."
Ta wypowiedź nie pozostawia wątpliwości, że spotkanie było udane i pełne emocji oraz wrażeń.

Zdjęcia

 
Konkurs "Oczaruj mnie fantastyką"

buecher-colouredZapraszamy uczniów klas 0 - VIII do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym ph. "Oczaruj mnie ... fantastyką". Etap szkoilny konkursu odbędzie się 20 listopada2019 r. w bibliotece szkolnej. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim.

Regulamin_pdf

 
Biblioteka i czytelnia

biblioteka Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 6 to ogromny zbiór lektur i książek. Mamy ponad 16 tysięcy pozycji poczynając od wierszy poprzez dramaty i komedie, a na różnorakich powieściach i komiksach kończąc. Do zasobów biblioteki należy też bogaty księgozbiór podręczny z encyklopediami, atlasami i słownikami. Prowadzona jest prenumerata 16 tytułów dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Nauczyciele znajdą też poradniki, fachowa literaturę i poradę. Czytelnia jest wzbogacona 6. stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu. Biblioteka w naszej szkole prowadzona jest przez panią Grażynę Kowalik, która serdecznie zaprasza do systematycznego czytania.
Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2019/20 

Poniedziałek 8.00 - 14.00

Wtorek 8.00 - 14.00

Środa 8.00 - 14.00 (dzień pracy wewnętrznej bez wypozyczeń i zwrotów książek)

Czwartek 8.00 - 15.00

Piątek 8.00 - 14.00

 
Pasowanie na czytelnika

pasowanie na czytelnika  2Jesteśmy uczniami klasy pierwszej. Można już powiedzieć, że jedną nogą drugiej - w końu mamy już czerwiec. Wiele przez ten rok się nauczyliśmy. Umiemy liczyć, nie obca jest nam też kaligrafia, wiemy jakie zmiany zachodzą w przyrodzie o każdej porze roku no i najważniejsze poznaliśmy już wszystkie literki! Wielu z nas potrafi czytać tak dobrze, że z pewnością zawstydzilibyśmy niejednego starszego kolegę. Właśnie z tej okazji w naszym szkolnym kalendarzu pojawił się kolejny ważny dzień – PASOWANIE NA CZYTELNIKA! Dnia 30 maja pod czujnym okiem p. Dyrektor, naszych Pań oraz gościa specjalnego p. Wiesławy Śleszyńskiej- autorki książki o Leonidzie Telidze zostaliśmy przyjęci do grona czytelników naszej szkoły.
Pani Wiesława opowiedziała nam krótko o historii Leonida Teligi, o jego pasjach i przygodach. Zaczarowała nam świat morskimi opowieściami. Pokazała, że warto marzyć i walczyć o spełnienie naszych marzeń. Podczas spotkania wielu z nas kupiło książkę p. Wiesi i otrzymało własnoręczną dedykację.
Dziękujemy Pani Wiesi za spotkanie i wspaniałe opowieści a naszym Paniom za otworzenienie drzwi do przepięknego świata – świata książki. Obiecujemy systematycznie zaglądać do naszej biblioteki i „odwiedzać" naszych nowych przyjaciół – KSIĄŻKI.

Zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates