Strona główna Biblioteka szkolna
Biblioteka
Konkurs "Oczaruj mnie ... fantastyką"

biblioteka 10.12.2019 r. w Willi Radogoszcz odbył sie drugi etap konkursu czytelniczego "Oczaruj mnie ... fantastyką" w kategorii: "Żywe słowo". O miejsca na podium walczyło dwunastu uczniów naszej szkoły. Czekamy na wyniki, które niebawem otrzymamy od jury konkursu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!

Zdjęcia

 
Konkurs "Oczaruj mnie fantastyką"

oczaruj mnie 25 listopada 2019 r. odbył się szkolny etap V edycji konkursu czytelniczego pod hasłem „ Oczaruj mnie ...fantastyką" organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Grodzisku Mazowieckim.
W konkursie wzięło udział 56 uczestników z klas 0-VIII, którym gratulujemy odwagi i kreatywności w doborze repertuaru.

 Wyróżnieni zostali:
1.Gurgul Bianka kl. 0A
2.Skibińska Amelia kl. I A
3.Tatarek Natalia kl. II B
4. Bukat Wojtek kl.II A
5. Blicharz Ewa kl. II A
6. Lipner Weronika kl. IV A
7. Niewęgłowska Julia kl. VI D

Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:

W kategorii „ Audiobook"
1. Godoń Aniela kl. VI D - 1 miejsce
2. Frątczak Lena kl. VI C - 2 miejsce
3. Jaworski Szymon kl. VI C - 2 miejsce
4. Kalicińska Oliwia kl. V D - 3 miejsce
5. Cencelewicz Aniela kl. VI D - 3 miejsce
6. Zegarski Antoni kl. VII B - 3 miejsce
7. Kolecka Laura kl. VIII B - 3 miejsce

W kategorii „Żywe słowo"- opowiadanie
1. Oracka Lena kl. III C - 1 miejsce
2. Frątczak Maja kl. III C - 2 miejsce
3. Gurgul Marcel kl. II A - 3 miejsce
4. Zagrajek Stanisław kl. VI E - 3 miejsce

W kategorii „Żywe słowo - wiersz
1. Kalicińska Julia kl. 0 A - 1 miejsce
2. Siudek Hanna kl. II C - 1 miejsce
3. Bombalak Patryk kl. III B - 1 miejsce
4. Olczak Justyna kl. I B - 2 miejsce
5. Michalak Julian kl. I B - 2 miejsce
6. Urbańska Sylwia kl. III B - 2 miejsce
7. Kiełtyka Karolina kl. III B - 2 miejsce
8. Czarnecki Kornel kl. II A - 3 miejsce

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 27 listopada 2019 w bibliotece szkolnej.
Serdecznie gratulujemy !!!

Zdjęcia

 
Spotkanie klasy 5c z autorem książek Marcinem Szczygielskim Drukuj

szczygielski Spotkania z autorem często na długo zapadają w pamięci, zwłaszcza, gdy jest możliwość zobaczenia tego, o czym się czyta na ekranie. O tym przekonali się uczniowie klasy 5c, którzy 27.11.2019 r., wzięli udział w spotkaniu z Marcinem Szczygielskim autorem między innymi książki "Czarny młyn" oraz "Za niebieskimi drzwiami" (na jej podstawie nakręcony został film z Ewą Błaszczyk i wieloma innymi znakomitościami polskiej sceny) . Spotkanie odbyło się w grodziskiej Mediatece. A oto, co na ten temat napisał Kazik:
"O jego książkach nie mogę powiedzieć zbyt dużo, gdyż jedynie skubnąłem pierwszy rozdział powieści ,,Czarny młyn''. Ale pomimo 31 stron, na których skończyłem czytać, już świat przedstawiony pochłonął mnie całkowicie. Czytając książkę, miałem wrażenie, jakbym był w młynach tej wsi odłączonej od świata. Na spotkaniu pisarz opowiadał o tym, co go zainspirowało do stworzenia takiej, a nie innej postaci i o początkach swojej kariery. Później autor czytał fragment książki swego autorstwa pt. ,,Pani wody". Pomimo że był to krótki fragment, byłem zaciekawiony i myślałem o dalszych losach bohaterów. Spotkanie było bardzo ciekawe i wróciłem do domu z cudowną pamiątką - autografem Pana Marcina. Nigdy nie zapomnę spotkania z tym autorem."
Ta wypowiedź nie pozostawia wątpliwości, że spotkanie było udane i pełne emocji oraz wrażeń.

Zdjęcia

 
Konkurs "Oczaruj mnie fantastyką"

buecher-colouredZapraszamy uczniów klas 0 - VIII do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym ph. "Oczaruj mnie ... fantastyką". Etap szkoilny konkursu odbędzie się 20 listopada2019 r. w bibliotece szkolnej. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim.

Regulamin_pdf

 
Biblioteka i czytelnia

biblioteka Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 6 to ogromny zbiór lektur i książek. Mamy ponad 16 tysięcy pozycji poczynając od wierszy poprzez dramaty i komedie, a na różnorakich powieściach i komiksach kończąc. Do zasobów biblioteki należy też bogaty księgozbiór podręczny z encyklopediami, atlasami i słownikami. Prowadzona jest prenumerata 16 tytułów dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Nauczyciele znajdą też poradniki, fachowa literaturę i poradę. Czytelnia jest wzbogacona 6. stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu. Biblioteka w naszej szkole prowadzona jest przez panią Grażynę Kowalik, która serdecznie zaprasza do systematycznego czytania.
Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2019/20 

Poniedziałek 8.00 - 14.00

Wtorek 8.00 - 14.00

Środa 8.00 - 14.00 (dzień pracy wewnętrznej bez wypozyczeń i zwrotów książek)

Czwartek 8.00 - 15.00

Piątek 8.00 - 14.00

 
Pasowanie na czytelnika

pasowanie na czytelnika  2Jesteśmy uczniami klasy pierwszej. Można już powiedzieć, że jedną nogą drugiej - w końu mamy już czerwiec. Wiele przez ten rok się nauczyliśmy. Umiemy liczyć, nie obca jest nam też kaligrafia, wiemy jakie zmiany zachodzą w przyrodzie o każdej porze roku no i najważniejsze poznaliśmy już wszystkie literki! Wielu z nas potrafi czytać tak dobrze, że z pewnością zawstydzilibyśmy niejednego starszego kolegę. Właśnie z tej okazji w naszym szkolnym kalendarzu pojawił się kolejny ważny dzień – PASOWANIE NA CZYTELNIKA! Dnia 30 maja pod czujnym okiem p. Dyrektor, naszych Pań oraz gościa specjalnego p. Wiesławy Śleszyńskiej- autorki książki o Leonidzie Telidze zostaliśmy przyjęci do grona czytelników naszej szkoły.
Pani Wiesława opowiedziała nam krótko o historii Leonida Teligi, o jego pasjach i przygodach. Zaczarowała nam świat morskimi opowieściami. Pokazała, że warto marzyć i walczyć o spełnienie naszych marzeń. Podczas spotkania wielu z nas kupiło książkę p. Wiesi i otrzymało własnoręczną dedykację.
Dziękujemy Pani Wiesi za spotkanie i wspaniałe opowieści a naszym Paniom za otworzenienie drzwi do przepięknego świata – świata książki. Obiecujemy systematycznie zaglądać do naszej biblioteki i „odwiedzać" naszych nowych przyjaciół – KSIĄŻKI.

Zdjęcia

 
Maj miesiącem czytelnictwa

przygody supeka Maj to miesiąc czytelnictwa. Nasza szkolna biblioteka przez cały rok zaprasza do spotkań z książką. Także w  maju prowadzone były ciekawe inicjatywy, m. in. projekt przerwa na czytanie, pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika, spotkania z autorami książek. Księgozbiór biblioteczny, systematycznie wzbogacany jest o nowe tytuły. Przyjaciele naszej szkoły w maju podarowali nam kilka pozycji. Od Fundacji Wdzięczności Niepokornym im. ks. S. Zycha otrzymaliśmy dwa tomy "Niepokorni 1976 - 1989". Pani Wiesława Śleszyńska podarowała nam książkę swojego autorstwa "Leonid Teliga, pierwszy Polak, który samotnie opłynął Świat na drewnianym jachcie". Wielką niespodziankę swoim prezentem sprawiła nam Pani Dorota Jolanta Szumilas przysyłając egzemplarz swojej książki pt. "Przygody Supełka". Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, a młodych czytelników zachęcamy do zapoznania się nowościami.

Zdjęcia

 
Szkolny etap konkursu recytatorskiego "Stawisko 2019"

buecher-colouredWe wtorek 30.04 odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza. Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
-kategoria kl. IV-VI: Agata Popelyukh, kl. 4b, Lena Frątczak kl. 5c, Antoni Zegarski kl. 6b
-kategoria kl. VII-VIII: Sandra Kozłowska kl. 8a.

Finał konkursu odbędzie się 15 maja w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Trzymamy kciuki!

 
Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu czytelniczego

16 stycznia 2019 r. w Centrum Kultury odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom etapu powiatowego konkursu czytelniczego „ Oczaruj mnie Polską". Z naszej szkoły nagrody i wyróżnienia zdobyli:
Kategoria" Żywe słowo- wiersz"
1. Patryk Bombalak kl.IIb – I miejsce
2. Sylwia Urbańska kl.IIb – II miejsce
3. Bogumiła Zagrajek kl.IIb – II miejsce
4. Karolina Kiełtyka kl.IIb – III miejsce
5. Danuta Makowska kl.IIb- III miejsce
Kategoria „Żywe słowo- opowiadanie"
1. Maja Frątczak kl.IIc – I miejsce
2. Dominika Pastuszka kl.VIb- III miejsce
3. Oliwia Kalicińska kl.IVd- wyróżnienie
Kategoria „Audiobook"
1. Lena Frątczak kl.Vc- I miejsce
2. Filip Żabicki kl.VIb- II miejsce
3. Antoni Zegarski kl.VIb – II miejsce
4. Aniela Cencelewicz kl.Vd- III miejsce
5. Marcel Czarnecki kl.Vd- wyróżnienie
6. Szymon Jaworski kl.Vc- wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia

 
Konkurs "Oczaruj mnie ... Polską"

12.12.2018 r. w Willi Radogoszcz odbył się międzyszkolny etap powiatowego konkursu „Oczaruj mnie ... Polską". W kategorii „żywe słowo" wystąpili laureaci naszych szkolnych eliminacji:
Bogumiła Zagrajek kl. II B
Patryk Bombalak kl. II B
Sylwia Urbańska kl. II B
Danuta Makowska kl. II B
Karolina Kiełtyka kl. II B
Maja Fratczak kl. II C
Igor Leszczyński kl. III B
Oliwia Kalicińska kl. IV D
Amelia Kiljańska kl. IV C
Dominika Pastuszka kl. VI B
Czekamy na werdykt jury.

Zdjęcia

 
Konkurs czytelniczy

buecher-colouredSzkolny etap powiatowego konkursu "Oczaruj mnie ... Polską" odbędzie się 20 listopada 2018 r. (wtorek) o godzinie 9.00 w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 
II etap konkursu "Oczaruj mnie ... przyrodą" Drukuj
oczaruj_mnie

11grudnia 2017 r. w Willi Radogoszcz odbył się etap powiatowy konkursu czytelniczego " Oczaruj mnie przyrodą". Wystąpiło jedenastu uczniów naszej szkoły:   ( lista uczniów). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu.

Zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates