Strona główna Ciekawi goście naszej szkoły
goście naszej szkoły
Zmiany w komendzie ZHP

logoszczep23 listopada 2019 r. to ważny dzień dla ZHP w Grodzisku Mazowieckim. W tę sobotę miał miejsce harcerski zjazd, podczas którego sprawozdanie ze swojej kadencji złożył komendant Sylwester Stankiewicz, a obecni na uroczystości instruktorzy wybrali jego następcę. Zjazd uświetnili swoją obecnością: Pan Burmistrz Tomasz Krupski, komendantka hufca Paulina Gajownik i grodziskie media.
Wystąpienie komendanta było krótkie, ale bardzo treściwe. Obecni oprócz sprawozdania finansowego na 6, mogli usłyszeć jak instruktorzy się doskonalą, a liczba zuchów i harcerzy rośnie. Najważniejsza rzecz - ZHP w naszym Grodzisku jest silne. Wszyscy zgromadzeni byli i są przekonani, że ten trudny cel to zasługa komendanta Sylwestra Stankiewicza i jego współpracowników. Komendantka Paulina Gajownik przyznała, że prowadzony w Grodzisku hufiec jest podpatrywany, gdyż jest wzorem dla innych. Brać harcerska, hufca najdalej położonego na zachodnim Mazowszu, jest postrzegana, jako zwarta grupa, która uosabia ideały bliskie wielu i potrafiąca właściwie wychowywać młode pokolenia. Pan Burmistrz podkreślił bardzo ważną współpracę ZHP z władzami naszego miasta – liczne wspólne imprezy, obchody, gry to wynik zgodnego współdziałania.
W oczach społeczności naszej szkoły czasy komendy druha Stankiewicza to piękny dla ZHP czas. Możemy jednak być spokojni, gdyż w wyniku wyborów nowym komendantem hufca Grodzisk został bliski nam druh Piotr Skuba. Najważniejsza osoba VI Szczepu została awansowana. Nasz przyjacielu, komendancie hufca Grodzisk Mazowiecki, liczymy na dalszą współpracę dla dobra naszej szkoły i ZHP. Trzymamy kciuki za ten rozpędzony expres i liczymy, że macie bilet dla naszych uczniów. Wszystkiego naj za piękne lata dla komendanta Stankiewicza i wszystkiego naj na piękne lata dla komendanta Skuby!

zdjęcia od VI Szczepu

Szóstka przynosi szczęście

mateusz wieteska w 0a W dniu dzisiejszym reprezentacja naszej szkoły skorzystała z zaproszenia naszego absolwenta Mateusza Wieteski i wybrała się na mecz ekstraklasy do Warszawy. Obecność naszych uczniów uskrzydliła stołeczną drużynę, która w pięknym stylu pokonała przeciwnika. Nauczyciele wychowania fizycznego wytypowali naszych przedstawicieli wśród uczniów i uczennic, którzy reprezentują nasza szkołę w zawodach gminnych i powiatowych.

Liczymy, że sukces drużyny Matiego poniesie Was i kolejne zawody będziecie wygrywać w pięknym stylu :)
Dziękujemy Mateuszowi i zarządowi klubu Legia Warszawa za zaproszenie. Zapraszamy na kolejne praktyki studenckie.

Pamiątką dla nas będą bilety i zdjęcia wykonane podczas przyjścia Mateusza do naszego sektora.

Nauczyciele wf, którzy z nami pojechali usłyszeli gromkie dziękujemy i zwyciężymy. Brawo Mateusz i brawo My!
Reprezentacja SP 6 na meczu Legii

Mateusz z SP 6

PS. We wtorek zapytamy Miazgę z 7a czy dostał koszulkę :)

Zdjęcia reprezentacji SP6 na meczu

VI Rodzinne Śpiewogranie na 6

szare szeregi-lilijkaVI Śpiewogranie w domu rodzinnym VI Szczepu, czyli SP 6 w oczach uczestników, rodzin i gości wypadło na 6 z plusem.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 gratuluje sukcesu twórcom i wykonawcom na VI rodzinnym śpiewograniu, czyli każdemu zuchowi, harcerzowi, instruktorowi a zwłaszcza rodzinom naszych szóstkowiczów, którzy noszą dumnie mundur harcerski.
Co to za sukces?
W dniu dzisiejszym jak na dłoni było widać zainteresowanie skromnym szarym mundurem w murach naszej szkoły. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Skromna impreza z założenia polegająca na wspólnym śpiewaniu harcerskich piosenek i szant zgromadziła pokaźną grupę, dla których harcerstwo nosi się w sercu.

Słowa różnych znanych od Roberta Baden - Powella przez Aleksandra Kamińskiego do Kubusia Puchatka: wzmacniały przekaz piosenek, zmuszały do refleksji i do odpowiedzi na zasadnicze pytanie ludzkiego życia: czy warto mieć czy być. Dwie godziny wspólnej zabawy minęły jak dwie minuty. Prezent, który dla społeczności naszej szkoły otrzymała pani dyrektor ozdobi nasz korytarz parteru i na długie chwile przypomni, że warte jest tylko to, co wartości nie ma.

Do zobaczenia za rok!
Ps. Jeszcze raz gratulujemy i cieszymy się, że coraz więcej zuchów i harcerzy jest w naszych murach.

Słowa harcerskiej piosenki, która wybrzmiała na koniec ( słowa autorskie druhny Agnieszki Skuby) niech będą drogowskazem dla naszych uczniów i w mundurze i bez munduru. Marzy się osobom, które je dziś wysłuchały, aby wybrzmiały w listopadzie w CK. Ich piękno i mądrość na to zasługują.

zdjęcia od VI Szczepu ZHP

słowa do zapamiętania

Zapobiegamy upadkom Drukuj Email
logo_KRUS