Strona główna Ciekawi goście naszej szkoły VI Rodzinne Śpiewogranie na 6
VI Rodzinne Śpiewogranie na 6

 szare szeregi-lilijkaVI Śpiewogranie w domu rodzinnym VI Szczepu, czyli SP 6 w oczach uczestników, rodzin i gości wypadło na 6 z plusem.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 gratuluje sukcesu twórcom i wykonawcom na VI rodzinnym śpiewograniu, czyli każdemu zuchowi, harcerzowi, instruktorowi a zwłaszcza rodzinom naszych szóstkowiczów, którzy noszą dumnie mundur harcerski.
Co to za sukces?
W dniu dzisiejszym jak na dłoni było widać zainteresowanie skromnym szarym mundurem w murach naszej szkoły. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Skromna impreza z założenia polegająca na wspólnym śpiewaniu harcerskich piosenek i szant zgromadziła pokaźną grupę, dla których harcerstwo nosi się w sercu.

Słowa różnych znanych od Roberta Baden - Powella przez Aleksandra Kamińskiego do Kubusia Puchatka: wzmacniały przekaz piosenek, zmuszały do refleksji i do odpowiedzi na zasadnicze pytanie ludzkiego życia: czy warto mieć czy być. Dwie godziny wspólnej zabawy minęły jak dwie minuty. Prezent, który dla społeczności naszej szkoły otrzymała pani dyrektor ozdobi nasz korytarz parteru i na długie chwile przypomni, że warte jest tylko to, co wartości nie ma.

Do zobaczenia za rok!
Ps. Jeszcze raz gratulujemy i cieszymy się, że coraz więcej zuchów i harcerzy jest w naszych murach.

Słowa harcerskiej piosenki, która wybrzmiała na koniec ( słowa autorskie druhny Agnieszki Skuby) niech będą drogowskazem dla naszych uczniów i w mundurze i bez munduru. Marzy się osobom, które je dziś wysłuchały, aby wybrzmiały w listopadzie w CK. Ich piękno i mądrość na to zasługują.

 

zdjęcia od VI Szczepu ZHP

słowa do zapamiętania

 

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates