logografika konkursu Meine_Lieblingssportart_auf_Deutsch

Liebe Schüler und Schülerinnen,
poniżej przedstawiam Wam dokładne informacje odnośnie konkursu z języka niemieckiego!
Znamy wszyscy przysłowie: „in einem gesunden Körper steckt ein gesunder Geist“! czyli "w zdrowym ciele zdrowy duch". W myśl tego przysłowia nagrywamy krótki - bo jednominutowy filmik przedstawiający naszą ulubioną dyscyplinę sportową :)

Tym filmikiem pokazujemy, że "niemiecki plus sport" to idealne połączenie! Do 12 listopada możecie pokazać wszystkim swój ulubiony sport lub opowiedzieć historię swojego sportu, nagrywając krótki filmik (maksymalnie jedna minuta) i wysyłając go do mnie lub publikując go na TikTok i przekonując innych za pomocą #deutschplussport, że sport jest zabawny, a niemiecki jest fit!
Konkurs organizowany jest w ramach projektu sieci szkół Deutsch Plus i ma rangę ogólnopolską. Patronem konkursu jest Goethe Institut. Przyznamy nagrody trzem najlepszym zgłoszeniom w każdej z grup wiekowych 7-11, 12-14, 15-19 oraz trzem filmikom TikTok z największą liczbą serduszek do 22.11. do godziny 12:00.
Gorąco wszystkich uczących się języka niemieckiego zachęcam i służę pomocą przy doborze słownictwa i prawidłowej wymowie!

Dokładne informacje z przykładowym filmikiem konkursowym, regulaminem oraz zgody i formularze zgłoszeniowe w linku poniżej:

"Mój ulubiony sport... po niemiecku" - Goethe-Institut Polska

Eure Deutschlehrerin