Logografika Szkolnej ligi matematycznej

Drodzy uczniowie,

dziękujemy za duże zainteresowanie ligą matematyczną. Niebawem pojawią się wyniki pierwszego zestawu zadań, prosimy o bieżące śledzenie naszej strony. Zachęcamy do podjęcia dalszego wyzwania. Przygotowaliśmy dla was drugi zestaw zadań.

Uczniowie klas czwartych mogą zmierzyć się najprawdopodobniej z pierwszym w swoim życiu obliczaniem kredytu. Piąte klasy mają okazję liczyć duże pieniądze w dużych paczkach.

Na uczniów z klas szóstych czekają ciekawe zadania związane z żołnierzami. Siódme klasy będą miały okazję rozwiązać zagadkę dotyczącą numeru mieszkania Pana Zdzisława, natomiast ósme klasy sprawdzą jak prawdziwi zbóje dzielą się swoim łupem.

Rozwiązane zadania należy zwrócić do nauczyciela matematyki do 1 grudnia. Powodzenia!

Zestaw zadań nr 2 dla klasy 4

Zestaw zadań nr 2 dla klasy 5