logografika świetlicy szkolnej

W minionym tygodniu w naszej świetlicy odbyły się zajęcia dotyczące zapobieganiu przemocy i agresji. Wychowawcy świetlicy przeprowadzili rozmowy i pogadanki dotyczące sposobów reagowania w sytuacjach konfliktowych, opanowania złości i agresji, kształtowania zasad kultury osobistej i szacunku dla innych, kształtowania właściwych relacji międzyludzkich.

Dzieci wysłuchały opowiadania edukacyjnego pt: "Agresja” oraz rozwiązywały specjalnie przygotowane karty pracy ucząc się w ten sposób kulturalnego zachowania i właściwego komunikowania się z innymi. Świetliczaki obejrzały również film edukacyjny, zawierający hasła promujące właściwe postawy, a przeciwdziałający zachowaniom destrukcyjnym i przemocowym. Wychowankowie rozwijali również asertywność i wrażliwość oraz umiejętność panowania nad agresją poprzez ćwiczenia. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały plakat pt :„ AGRESJI MÓWIMY STOP”.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Tarczyński