Strona główna
Ortografii się nie damy! Email

Zbliża się tydzień ortograficzny w naszej szkole. W dniach 21- 25 stycznia będziemy zwracać szczególną uwagę na poprawność pisowni. Pomocne w tym z pewnością będą gazetki, które przypomną nam znane i zapoznają nas z nowymi zasadami pisowni naszego pięknego, ale jakże trudnego języka.
Czekamy na prace utrwalające zasady oraz pisownię wyrazów zawierających następujące trudności ortograficzne:
klasy IV – „ó" i „u"
klasy V – „rz" i „ż",
klasy VI – „ch" i „h",
klasy VII – „ą" i „ę", „om", „on", „en", „em",
klasy VIII – pisownia partykuł „nie" i „by"
Liczymy na ciekawą szatę graficzną gazetek, pomysłową formę (np. gazetki w formie muralu albo kolorowego graffiti), żywą kolorystykę, tak aby Wasze prace pomagały zapamiętać trudne słowa. Niezwykle cenne będą dowcipne hasła, pomysłowe memy, oryginalne krzyżówki, krótkie, błyskotliwe wierszyki propagujące pomoce naukowe do ortografii, np.
Błędów nie popełnia tylko ten... kto ma słownik ortograficzny!
Prace prosimy wykonać do dnia 21 stycznia.
Pamiętajcie:
Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii.
Pozdrawiamy.
Samorząd Uczniowski

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates