Strona główna
Wycieczka klas 8a i 8b do Warszawy Email

19 lutego uczniowie z klas 8a, 8b, 7a oraz dwie uczennice ze Stowarzyszenia „Inspiracja" wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez biuro podróży „Łowca Przygód".
Pierwszym punktem wyprawy było najsłodsze miejsce w Warszawie - „Manufaktura cukierków" . Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć, jak ręcznie wytwarzane są cukierki i lizaki - małe słodkie, magicznie kolorowe arcydzieła.
Karmelki oraz lizaki tworzone były na oczach widowni, która widziała, jak słodka masa zyskuje cudowny zapach, magiczny kolor oraz fantazyjny kształt.
Uczniowie oglądali pokaz ręcznego wytwarzania karmelków : począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwienie, nadanie mu smaku oraz krojenie. Dodatkową atrakcją była możliwość degustacji i kupna karmelków i lizaków – było ich blisko 80 smaków oraz 150 wzorów.
Kolejnym, a zarazem głównym etapem naszej podróży była wizyta w Teatrze „Buffo". Tym razem wybraliśmy się na spektakl „Romeo i Julii 3D".
Była to nowoczesna wersja niezwykle pięknej i tragicznej zarazem historii o miłości. Oryginalna muzyka Janusza Stokłosy, tekst Agaty Miklaszewskiej zainspirowany dramatem Szekspira „Romeo i Julia", w reżyserii i choreografii Janusza Józefowicza, scenografii Marka Chowańca, kreacja talentów – byłą gwarancją wielkiego wydarzenia artystycznego.
Przestawienie odbiegało od znanego nam wszystkim oryginału. Reżyser zaproponował bardziej współczesną wersję, gdzie dużą rolę odgrywały nowości techniczne, jakimi są telefony czy Internet. Media społecznościowe, czaty czy potrzeba operacji plastycznych oraz pogoń za pieniądzem to tylko niektóre z tematów, które pojawiły się w tej sztuce. Sztuka, którą oglądaliśmy to zestawienie współczesnego świata z fundamentalną wartością, jaką jest miłość. Dodatkowo należy wspomnieć, że w sztuce wykorzystano technologię 3D. Spektakl oglądaliśmy w trójwymiarowych okularach, a dzięki animacjom i niezwykłej scenerii na scenie, mogliśmy poczuć się jakbyśmy byli w samym środku tej historii. Dla wielu z nas były to nieprawdopodobne wrażenia.
Niezwykłym poświęceniem i pomysłowością był fakt, że aktorzy praktycznie cały czas grali w strugach wody. I są to porządne strugi, a nie delikatne chlapanie (widzowie siedzący przy scenie otrzymują nawet specjalne płaszcze przeciwdeszczowe przy wejściu na salę).
Słodka niespodzianka przygotowana przez nasze Panie oraz super przestawienie sprawiło, że ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci.

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates