Konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie ozdoby na Święta Bożego Narodzenia, może to być np.: stroik, bombka, kartka świąteczna, choineczka, wieniec świąteczny. Ozdoba może być wykonana z dowolnych materiałów, w dowolnej wielkości. Powinna być trwała, czyli taka, którą można przenosić bez uszczerbku w jej wyglądzie.

Ozdoby bożonarodzeniowe wykonujemy dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej, preferowane jest użycie materiałów naturalnych, tj.: drewno, sznurek, suszone owoce, papier, różnego rodzaju ziarna itp.
Każdy uczestnik może przedstawić jeden projekt.
Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa.
CELE KONKURSU:
rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;
rozwijanie wrażliwości estetycznej;
stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;
umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
TERMIN I WARUNKI DOSTARCZENIA PRAC:
Prace należy dostarczyć do 8 GRUDNIA 2020r.

Prace konkursowe od dzieci z oddziału przedszkolnego przekazujemy p. Oli Dziewickiej, p. Magdalenie Kowalczyk (sala nr 4)

Klasy 1-3 p. Marcie Wilk, klasy 4-8 p. Joannie Wszelakiej – prace zostawiamy w pudełku znajdującym na parterze przy wejściu do szkoły.

OCENA PRAC I ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:
O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.
Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
- oryginalność,
- pomysłowość,
- estetyka wykonania,
- zastosowanie elementów ekologicznych.
Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 13 grudnia 2020 roku.

Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zatrzymania prac.