dyplom za udział w konkursie

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „BohaterOn w Twojej Szkole” pod hasłem „Włącz historię”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnianie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, oraz promocję nowoczesnego nauczania historii Polski XX wieku.

W trakcie różnych zajęć, apeli, spotkań, prelekcji zostały przeprowadzone działania mające na celu podtrzymanie pamięci o Powstaniu Warszawskim, jego uczestnikach. Poprzez ciekawe wydarzenia, wycieczki, spotkania rozwijaliśmy wśród dzieci i młodzieży pojęcie współczesnego patriotyzmu.

Za nasze zaangażowanie w edukację patriotyczno-historyczną otrzymaliśmy dyplom oraz dwa egzemplarze gry historycznej Cenzura. To gra edukacyjna, która poprzez zabawę i zdrową rywalizację posłuży podczas lekcji historii jako podsumowanie i utrwalenie zdobytych wiadomości. Młodzież, chcąc zdobyć punkty i wygrać batalię, musi wykazać się refleksem, wyobraźnią oraz znajomością tematyki II wojny światowej.

Tekst: Agnieszka Stankiewicz