Strona główna
Wycieczka edukacyjna klasy 4E Drukuj Email

Dnia 24 kwietnia 2018 r. całą klasą wraz z panią Jolantą Wiraszka i panią Anetą Rębiś pojechaliśmy do Gościńca Wiecha w Kawęczynie. Przywitano nas staropolskim zwyczajem, chlebem i solą, a następnie zaproszeni zostaliśmy na słodki poczęstunek. Po zjedzeniu pysznej, słodkiej bułeczki udaliśmy się do starej piekarni. Oglądaliśmy różne rodzaje zbóż i ich ziarna. Pani Jola była z nas bardzo dumna, potrafiliśmy nazwać właściwie wszystkie zboża uprawiane w Polsce. Następnie Pani zaprezentowała nam w jaki sposób -przygotowywano dawniej chleb do wypieku. Każdy z nas mógł sprawdzić jak działają żarna, na których mielono ziarno na mąkę. Później powędrowaliśmy przez las do młyna wodnego i wiatraków. Po drodze ciekawie przyglądały się nam daniele i koguty. Dowiedzieliśmy się, jak dawniej wyglądała nauka w szkole. Zdziwił nas wygląd ławek, na których stały kałamarze, jak również drewniany tornister, drewniany piórnik. W sali lekcyjnej znalazły się także worki z grochem, na których klęczały niegrzeczne dzieci. Niesamowitym zaskoczeniem była dla nas– prawdziwa stara kuźnia z prawdziwym kowalem i pokaz kunsztu kowalskiego. Kowal wybił w naszej obecności monetę, którą otrzymaliśmy na pamiątkę. Następnie z zainteresowaniem obejrzeliśmy starą, wiejską zagrodę i izbę etnograficzną. Ogromną frajdę sprawiła nam przejażdżka wozem konnym. Po takiej porcji wrażeń był czas na pieczone kiełbaski oraz czynny odpoczynek, czyli to co lubimy najbardziej, plac zabaw i zabawy na świeżym powietrzu. A na zakończenie kolorowa dyskoteka. Zmęczeni, ale w dobrych humorach, z bagażem wspaniałych doświadczeń, wspomnień wróciliśmy do domu.
Uczniowie klasy 4E

Zdjęcia

 

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates