Strona główna
III Piknik Edukacyjny "Z sercem dla ZHP", sukcesem uczniów, rodziców i szkoły!

 piknik edukacyjny 2019Zgodnie z tradycją społeczność naszej szkoły zorganizowała wspólną zabawę przy nauce czy naukę przez zabawę w sobotni upalny ranek. Już od godziny 7 po korytarzach i dziedzińcu krążyli uczniowie klas 4-8, którzy szykowali stoiska dla klas młodszych, zaproszonych rodziców i gości. Teren wokół szkoły o 9.00 wyglądał jak wspaniałe miejsce dla naukowców, sportowców, artystów, harcerzy....

Wokół dziedzińca wyrosły stanowiska:
- kącik muzyczny pana Tomka ze świetlicy, gdzie można było spróbować swoich sił, grając na perkusji,
- pyszny kram 4a i 4b, zachęcający do jedzenia owoców i picia soków,
- artystyczny kącik 4c, gdzie można było malować na mleku,
- zachęcających uczniów 4d do odwiedzenia obozu harcerskiego, bowiem nasi harcerze rozstawili prawdziwy namiot. Był maszt, ognisko i pamiątkowe znaczki.
- pomocna dłoń 5a ucząca, jak udzielać pierwszej pomocy,
- kiermasz ciast szkolnego klubu wolontariatu i 5b,
- samochód z lemoniadą i kosmiczne doświadczenia 5c,
- nauka tenisa stołowego z 5d i klubem Bogoria,
- krzyżówkowy zawrót głowy 5e,
- strefy klimatyczne i odwiedziny równika 6a,
- doświadczenia naukowe 6b,
- zabawki z recyklingu 6c,
- spektakl naukowy : Dlaczego rower ma 2 koła? klasy 7a,
- tor przeszkód 7b,
- gry zręcznościowe i planszowe, tatuaże brokatowe 8a,
- loteria fantowa i 4 smaki świata 8b,
- kącik banku PKO BP uczący oszczędzania,
- stoisko Egurolla Dance,
- miejsce zawładnięte przez Małego Edisona,
- pierwsza pomoc zorganizowana przez PCK Grodzisk,
- malowanie buziek zasponsorowane przez pana Burmistrza.

Oj działo się, działo. Uczestnicy pikniku, korzystając z atrakcji, jedząc, pijąc, ucząc się i bawiąc, wrzucali drobne pieniążki do klasowych skarbonek. Początek spotkania to pokaz taneczny i rozgrzewka zespołu z Egurolla Dance, wręczenie nagród za konkursy sponsorowane przez Radę Rodziców – gazetki i korki, rozstrzygnięcia Szkolnej Ligi Polonistycznej, Szkolnej Ligi Matematycznej, wręczenie książek Szalonym Naukowcom. Rozwinięcie pikniku to przyjemna nauka i zabawa. A koniec ... zebranie pieniążków i przekazanie Radzie Rodziców oraz mecz piłki siatkowej: uczniowie kontra rodzice. Kto nie był, niech żałuje, bo ma czego. Takiej palety atrakcji i barw nie powstydziłaby się niejedna impreza masowa.

 

Czekamy na relację z liczenia pieniążków i kwotę, jaką udało nam się zebrać. Czy starczy na nowy namiot na ten harcerski wyjazd?

 

Dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tym pięknym dniu byli. Współpraca rodziców i szkoły zasługuje na 6 z plusem

 

Ogromne słowa uznania dla rodziców za wsparcie pracą i produktami, dla pana Burmistrza, dla PCK i pani Bajkowskiej za podarowanie gadżetów, napoi i przekąsek na loterię, dla pana Sosina za obrazy, podziękowania dla harcerzy, którzy zbudowali namiastkę obozu, dla klubu Bogoria, PKO BP, Lingostar i każdego, kto się przyczynił, żeby ten dzień był tak wspaniały.

 

Do zobaczenia za rok.......

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego superaśnego Pikinku Edukacyjnego "Z sercem dla ZHP".

Zdjęcia

Zapraszamy, równiez do wysłuchania i oglądania relacji radia Bogorii. Szukajcie na facebooku wpisu, zdjęć i relacji na żywo. Radio Bogoria

Dziękujemy panu redaktorowi Karczewskiemu za osobiste odwiedziny i udział w naszym wielkim święcie nauki i zabawy. Czekamy na wspólne audycje i projekty.

 

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates