Strona główna
Uroczystość zakończenia roku 2018/2019

zakonczenie r szk „Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka"
Albert Einstein


Spotykaliśmy się dzisiaj 19 czerwca 2019, by po raz kolejny pożegnać rok szkolny, który dla wielu z nas był czasem wytężonej pracy i nauki. Doświadczaliśmy oczarowania tajemnicą, o której mówi poczciwy Albert Einstein, który wyprzedził swoją epokę nauką i podejściem do świata. Poszukiwaliśmy razem prawdziwej sztuki i nauki w naszej szkole. Każdy wspólnie odkryty sekret wzbudzał zachwyt i zdziwienie. Jakże piękne jest odnajdywanie prawdy i mądrości w różnych dziedzinach naszego życia. Dzisiaj świętujemy, ciesząc się z zebranego żniwa tych odkryć.

 

Zdjęcia 

Przemówienie Pani Dyrektor Agnieszki Ruteckiej w rozwinięciu artykułu


Te żniwa to nasze osiągnięcia, których było niemało. To oczywiście sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach i zawrotnie wysokie średnie. Liga matematyczna, polonistyczna, szaleni naukowcy, Grodzisk Mała Ojczyzna, Grodzisk Kuźnią Młodych Talentów, kluby ortogafitti, tydzień językowy, przegląd małych form teatralnych po angielsku, teatr jednego wiersza, śpiewanki patriotyczne, tydzień świadomości ortograficznej, święto liczby Pi, przerwa na czytanie, konkursy plastyczne takie jak Ocalić od zapomnienia, oszczędzanie z bankiem polskim. ...
Rozwojowi młodzieży służyły nowe inicjatywy naukowe, jak 4 piknik edukacyjny z sercem, zadania na drodze do zdobycia tytułu szkoły młodych patriotów i szkoły pomagającej, zajęcia dodatkowe z matematyki i angielskiego z TIK, konkurs języka niemieckiego w sztuce, szkolna grupa radiowa, kartki świąteczne i pocztówki na 100-lecie niepodległości. Atmosferę nauki budowały też spotkania naukowe jak maraton matematyczny czy spotkanie z autorami, debaty i zajęcia np. z panem burmistrzem.
Spotkania z Mistrzem Luizą Złotkowską, spotkania z wybitnymi absolwentami takimi jak Mateusz Wieteska, debaty o kodeksie moralnym, które wskazywały Wam autorytety. Byliście młodymi ludźmi o wielkim sercu dla chorego Michałka i czekającej na operację Igi, dla harcerzy, powstańców, zwierząt w schronisku, emerytów i każdego kto czekał na pomocna dłoń.
Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. W tym dniu wręczono 114 świadectw z wyróżnieniem czyli tam gdzie średnia wynosił 4,75 i więcej a zachowanie było minimum bardzo dobre. Dla najlepszej 20 wręczono dodatkowo stypendia naukowe ale tu próg był bardzo wysoki 5,33 i więcej. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów czy zawodów. Pamiętajcie drogie dzieci i rodzice , że nie ważne czy na świadectwie jest średnia 5 czy 3 ale najistotniejsze czy poznaliście smak nauki i czy pracowaliście na miarę swoich możliwości. Jesteśmy z Was dumni , że rozwijaliście pasje, zainteresowania i że uczyliście się uczyć.
Dziękuję za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za bezpieczeństwo, za odpowiedzialność za młodszych i starszych, za otwarcie na potrzeby drugiego człowieka!!!
Dziękuje także Gronu Pedagogicznemu za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Pracownikom administracji i obsługi za dbałość o bazę naszej szkoły.

Słowa wdzięczności kieruję do Rady Rodziców wspomagającej działania nauczycieli – za nagrody w konkursach gazetkowym co uczy nas dbałości o nasz wspólny dom- szkołę i korkowy, który uczy , że z małych rzeczy powstaje coś wielkiego, za bal i dyskotekę i do aktywnego Samorządu Szkolnego, który samorządności uczył się w działaniu.
Mówiąc wszystkim „do zobaczenia", żywię głęboką nadzieję, że spotkamy się pełni energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.
Agnieszka Rutecka

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates