Strona główna
Morska wyprawa klasy 6a

wodna wyprawa 6a Dnia 01.10.2019 r., pod opieką pani Izabelli Chowaniec i pani Renaty Zygier, udaliśmy się z całą klasą do Mediateki, aby obejrzeć wystawę modeli okrętów wojennych.
Pan Andrzej Stefaniak – inżynier, starszy mechanik z ponad 50-letnim stażem na statkach polskiej marynarki handlowej, jest kuratorem wystawy i właścicielem okrętów. W niezwykle interesujący sposób opowiadał nam o historii swojej kolekcji. Czasami wydawało nam się, że jesteśmy na morzu i uczestniczymy w tych wszystkich wydarzeniach, które momentami naprawdę nas zaskakiwały.
Pan Andrzej przytoczył nam też śmieszną historię o kocie Oskarze, który pływał początkowo na niemieckim pancerniku o nazwie Bismarck jako dekoracja statku podczas II wojny światowej. Statek ten jednak zatonął, a z tego, co dało się uratować, był tylko ten kot. Tak było za każdy razem, gdy stworzenie pojawiało się na pokładzie innego okrętu, łódź tonęła, a ratował się tylko Oskar. Przesądni marynarze myśleli, że ten kot po prostu przynosi pecha. Statki tonęły, a Oskar wychodził zawsze bez szwanku. Stał się maskotką okrętową, ale czy zabawną...
Wszystkim podobały się modele statków, które można było zobaczyć na wystawie, staranie wykonane przyciągały wzrok i wzbudziły zainteresowanie całej klasy.
Polecam wszystkim tę wystawę. Naprawdę warto wybrać się do Mediateki, by podziwiać malutkie wojenne okręty i wsłuchać się w niezwykle ciekawą morską opowieść pana Andrzeja Stefaniaka.
Małgosia Włodarska z kl.6a

Zdjęcia

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates