Strona główna
Dęby na 100-lecie harcerstwa Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 listopada 2010 15:34

Logo ZHP

W roku 2010 przypada setna rocznica powstania harcerstwa na ziemiach polskich.
W 1910 r. Andrzej Małkowski, jeden z twórców polskiego skautingu, wybitny instruktor i teoretyk harcerstwa, przetłumaczył na język polski podręcznik założyciela skautingu Roberta Baden-Powella "Scouting for Boys" ("Skauting dla chłopców"). W tym samym roku uczniowie I Gimnazjum św. Anny w Krakowie zakładają "Zastęp Kruków".
Wydarzenia te zapoczątkowały powstanie harcerstwa w Polsce.

 

 

Chorągiew Stołeczna ZHP podjęła decyzję, aby rocznicę uczcić posadzeniem stu dębów na terenie podległym poszczególnym hufcom. Hufiec Grodzisk otrzymał trzy certyfikaty 49,50,51.

Dąb z certyfikatem nr 49, w obecności gości i harcerzy Hufca Grodzisk Maz, został posadzony w Parku Skarbków w dniu 11 listopada, pozostałe dwa dęby na wniosek Komendanta VI Szczepu im. Synów Pułku  posadzono w piątek 19 listopada na terenie Szkoły Podstawowej nr6.

Dęby posadzili  harcerze i uczniowie ze szkoły oraz p. Dyrektor M. Szmajkowska. Mamy nadzieję, że dęby będą rosły  wysokie i silne. Po uroczystości sadzenia dębów harcerze zorganizowali „targi harcerskie”. Całą uroczystość zorganizowały dh. phm. Agnieszka Stankiewicz oraz dh. pwd. Anna Redel.

 

Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa
Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa
Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa Sadzimy dęby na 100-lecie harcerstwa

Poprawiony: wtorek, 23 listopada 2010 15:19
 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates