Strona główna
Dzień pełen wrażeń - mikołajkowa wycieczka klas VIIA i VD do Manufaktury w Łodzi

lodz 557090a940W dniu 4 grudnia 2019 r. uczniowie klasy VII a i V d wyjechali na wycieczkę do łódzkiej Manufaktury. Podróż, mimo naszych obaw, nie była tak długa, jak przypuszczaliśmy. Szybko i sprawnie dotarliśmy na miejsce. Pierwszym punktem programu naszej wycieczki były warsztaty „Naukowy miszmasz". Na zajęciach poczuliśmy się jak prawdziwi naukowcy. Wykonywaliśmy ciekawe eksperymenty, wykorzystując wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Z niedowierzaniem obserwowaliśmy jak styropian znika w acetonie. Z podziwem patrzyliśmy też na prowadzącego warsztaty, który „wyczarował" nam światło.
Następnie spróbowaliśmy swoich sił w laserowym paintballu. Zabawa była całkowicie bezpieczna, gdyż wszystko odbywało się w specjalnie do tego celu przystosowanych pomieszczeniach. Każdy z nas został ubrany w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagują na strzał. Niczym komandosi poruszaliśmy się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Eksperymentarium. Wystawa składa się z różnorakich urządzeń i stanowisk interaktywnych, które rozbudziły naszą ciekawość. Niektóre z praw fizyki i logiki przestały już być dla nas tajemnicą. Najbardziej podobał nam się tunel, w którym zmysły ludzkie zostają oszukiwane przez efekty świetlne i dźwiękowe. Złudzenie, któremu ulegamy wydaje się tak prawdziwe, że trudno zachować równowagę.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Z chęcią wybralibyśmy się tam jeszcze raz.

Zdjęcia

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates