28 września uczniowie klasy 5 a wybrali się na wycieczkę do Mediateki, podczas której zapoznali się z ofertę biblioteczną. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w grodziskiej Mediatece.  Dlatego, uczniowie najpierw zostali zapoznani z regulaminem wypożyczalni i poinformowani o tym, co trzeba zrobić by móc korzystać z biblioteki.

Piątoklasiści poznali katalog, dostępny na stronie internetowej biblioteki, a w celu nabycia praktycznych umiejętności – wykonywali zadania związane z odnalezieniem na półkach wybranych książek. Uczestnicy spotkania bardzo chętnie i sprawnie poradzili sobie ze wszystkimi poleceniami. Głównym celem tego spotkania było uświadomienie uczniom roli książki w życiu człowieka i oczywiście zachęcenie do czytania i wypożyczania książek.

Uczniowie poznali zasady zapisania się do biblioteki i korzystania z jej zbiorów, a na zakończenie lekcji wiele osób wyraziło chęć zapisania się do biblioteki.