Strona główna
Czekoladowa przygoda

czekoladowy autobusKażdy wie, że ze słodyczy najlepsza jest czekolada, a my mieliśmy okazję do jej wyprodukowania. W dniu 8 stycznia 2020 roku byliśmy razem z moją klasą III c na słodkiej lekcji w czekoladowym autobusie. Do tej przygody zaprosił nas miły Pan Jurek, który zanim wpuścił nas do autobusu wytłumaczył nam kilka zasad obowiązujących podczas tej lekcji. Zostaliśmy wszyscy ubrani w fartuszki i czapeczki „mistrza czekolady" i już po kilku minutach byliśmy gotowi do pracy. Na początek wysłuchaliśmy na czym polega produkcja, jakie są rodzaje oraz skąd pochodzi czekolada. Prowadzący lekcję przygotowali dla nas zadania. Dostaliśmy do próbowania kilka rodzai czekolady, a naszą rolą było rozpoznać jej smak. W drugiej kolejności z przygotowanej masy formowaliśmy z dostępnych foremek własną tabliczkę czekolady, która zastygała w zamrażarce. W tym czasie my rysowaliśmy zimowe obrazki z lejącej się czekolady. Ależ było z tym zabawy i śmiechu,chyba cały autobus się z nami kołysał. Na zakończenie dostaliśmy kolorowe kartoniki, aby zabrać do domu słodkie prace. Nasze Panie nie wykonały swoich tabliczek czekolady, ale nie zapomnieliśmy o nich. Dwie koleżanki przygotowały słodkie upominki które na koniec wręczyły Paniom. Była to słodka czekoladowana przygoda, polecam ją każdemu, bo kto nie lubi przecież CZEKOLADY :)

Pozdrawiam wszystkich

Lena Oracka

klasa 3C

Zdjęcia_klasa 3C

Zdjęcia _klasa 3A

Zdjęcia_klasa 2B

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates