Strona główna
Przygrywka dla WOŚP - jasełka integracyjne w Mediatece

jasekaNajpierw będzie przygrywka na scenie Mediateki,
potem tłuczkiem w patelnię się stuknie,
i już gramy, śpiewamy, i jest walczyk dla WOŚP,
taki walczyk na całą szóstkę.

Takie słowa z wykorzystaniem wiersza Wandy Chotomskiej można by było powiedzieć o występie naszych artystów w Grodziskiej Mediatece. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie ze szkolnych jasełek dla uczniów szkoły im. Hipolita Szczerkowskiego, zerówkowiczów z Grodziskiej „1" i przedszkolaków od Krasnala Hałabały. Sala wypełniła się po brzegi i słowom jasełka integracyjne nadaliśmy nowe znaczenie. Udało nam się przy kolędzie zintegrować uczniów z różnych placówek w naszym mieście. Nasze przedstawienie ukazujące symbolikę świąt czyli nadzieję jaka drzemie w każdym człowieku małym i dużym wzbudziło wachlarz emocji. Słychać było i śmiech i łzy. Cieszymy się, że z naszego zaproszenia skorzystało tak dużo uczniów i nauczycieli, bo to pokazuje, że wiele osób otwartych jest na drugiego człowieka. Nasze jasełka rozpoczęły pomaganie w dniu 10 stycznia, bo były z nami puszki WOŚP i zaproszenie do naszej szkoły na popołudniowy galimatias.
Dziękujemy za obecność w tym ważnym dniu Pana Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego. Miło jest kolędować z kimś kto troszczy się o nas. Ciepło nam było w sercach, gdy wysłuchaliśmy życzeń i zostaliśmy obdarowani dobrym słowem. Artystycznie spełnieni, zaprzyjaźnieni z innymi i wzmocnieni życzeniami prezentujemy zdjęcia z naszego przedstawienia w szkole i Mediatece.
Ps. Dziękujemy naszym paniom za stworzenie tego widowiska od strony słownej, muzycznej i plastycznej.
Artyści z Jasełek 2019

Zdjęcia

 

Dzięki uprzejmości Pani Anny Wojciechowskiej, udostępniamy również link do filmów ze szkolnych jasełek, które odbyły się 20.12.2019 r.

Filmy_

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates