Strona główna
Wycieczka do Pijalni Wedla i na wystawę Niewidzialni

czekolada wedel 15.01.2020 r. klasa VIII A i VII A wybrały się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w pijalni czekolady Wedel. Zanim mogliśmy oddać się słodkiemu szaleństwu, wysłuchaliśmy informacji o kakaowcach, o tym gdzie rosną, jak wyglądają oraz jak zbiera się i przetwarza jego nasiona. Pan, który nas oprowadzał po „czekoladowym temacie" wyjaśnił również czym różnią się poszczególne rodzaje czekolady – biała, mleczna i gorzka. Potem nareszcie można było spróbować pitnej czekolady oraz udekorować własny torcik wedlowski. Okazało się, że nie jest to takie proste. Podobno rekordziści są w stanie udekorować torcik w 30 sekund !!!! Nam się to nie udało, ale i tak mieliśmy ogromną frajdę i satysfakcję z dekorowania.
Drugim punktem było zwiedzanie wystawy „Niewidzialni". To specyficzna wystawa, bo zupełnie inna od wszystkich. Przewodnikami na niej są osoby niewidzące, a my musimy przenieść się w ich świat. Nie jest to łatwe nagle odbierać świat za pomocą słuchu i dotyku. Nie widząc trudno jest poruszać się po pokoju, ulicy czy lesie, a niewidomi tak właśnie żyją. Dowiedzieliśmy się również jak takie osoby radzą sobie w życiu, jakie mają przyrządy ułatwiające np. nalewanie napoi do szklanki czy rozpoznawanie banknotów. Wracaliśmy do domu rozmyślając o ich trudnym losie.

Zdjęcia

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates