Strona główna
Półkolonie zimowe - I tydzień

ferie zimowePierwszy tydzień ferii już za nami, ale wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci. Ci, którzy postanowili spędzić ten czas w szkole- na pewno nie żałują, mimo, że w związku z panującą sytuacją wszystkie zajęcia odbyły się w jej budynku.
Moc atrakcji, turnieje, zawody, konkursy i nowe przyjaźnie - to lubimy najbardziej!
Już pierwszego dnia ferii odwiedził nas instruktor z Planety Rozwoju, dzięki któremu w kreatywny sposób spędziliśmy czas budując i programując inteligentne maszyny. Przeprowadziliśmy niesamowite „walki robotów", zbudowanych przez nas samych. W ramach integracji, miło spędziliśmy czas na sali gimnastycznej, grając w gry zespołowe - każdy znalazł coś dla siebie.
We wtorek, jako młodzi naukowcy, poznawaliśmy magiczną krainę przedmiotów ścisłych, również z Planetą Rozwoju. Przeprowadziliśmy ciekawe eksperymenty, a nawet stworzyliśmy własny śnieg, którego niestety zabrakło na dworze. Niektórym z nas, udało się nawet ulepić bałwanki. W tym dniu, w sposób praktyczny poznaliśmy niesamowite właściwości różnych związków chemicznych i zjawisk fizycznych. Po tych fascynujących zajęciach odbył się konkurs z wykorzystaniem arteterapii na „Najpiękniejszy zimowy krajobraz". W grupach tworzyliśmy krajobrazy z wykorzystaniem brystoli, waty i przeróżnych ozdób- prace wyszły naprawdę imponująco!
Kolejnego dnia uśmiechy na naszych twarzach wywołało spotkanie z panią animatorką, która zaproponowała mnóstwo gier i zabaw z wykorzystaniem ciekawych gadżetów. Gra w kółko i krzyżyk na olbrzymiej planszy, wyścigi w workach, zabawy przy muzyce to tylko niektóre zajęcia, zaproponowane nam przez panią. Radości nie było końca! W tym dniu odbył się również seans filmowy. Obejrzeliśmy bajkę pt. „Grinch"- opowieść o zielonym stworze, który nie znosił świąt i chciał zrobić wszystko, by je zepsuć. Oj nie ładnie!
Miłym zwieńczeniem I turnusu półkolonii były pogawędki przy pizzy, która w związku z panującą sytuacją, przywieziona została nam do szkoły. Chętnie wspominaliśmy spędzony razem czas. Po posiłku, za udział w półkoloniach, nasze zachowanie i chęć niesienia pomocy otrzymaliśmy upominki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 

Zdjęcia

 
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates