Profil urzędu - Szkoły Podstawowej Nr 6
  • Funkcje elektronicznej skrzynki podawczej.

Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.

Przy pomocy elektronicznej skrzynki podawczej załatwią Państwo każdą sprawę należącą do kompetencji Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim.

• Dostarczenie do Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim dokumentu elektronicznego:

W celu dostarczenia do Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl.

•  Dokładna instrukcja zakładania konta (jako plik pdf).

Instrukcja zakładania konta - dokument zawiera informacje jak założyć konto i wyszukać usługę.

•  Dostęp do elektronicznej skrzynki Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim

Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych i doręczania dokumentów elektronicznych do Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim.

Do formularza można dodawać załączniki o następujących rozszerzeniach: .doc, .docx, .gif, .jpg (.jpeg), .ods, .odt, .pdf, .png, .rtf, .svg, .tif(.tiff), .txt, .xls, .xlsx, .xml.

Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 3 megabajtów. Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane.

Odnośnie spraw załatwianych w trybie postępowania administracyjnego konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu osoby wnoszącej pismo oraz jej podpisu.

Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny (płatny) jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP.

• Profil zaufany ePUAP:

Profil zaufany ePUAP może założyć każda osoba pełnoletnia.

W zakładce "Pomoc" na stronie epuap.gov.pl znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat zakładania profilu zaufanego ePUAP.

Powyższe procedury dotyczące dokumentów elektronicznych reguluje Kodeks postępowania administracyjnego.