Prelegentki warsztatów Wielcy Grodziszczanie

31.05.2022 r. klasy 4a, 4b, 4c oraz 5a uczestniczyły w warsztatach pt. Wielcy Grodziszczanie. Zajęcia były przygotowane i poprowadzone przez pp. Monikę Jędrzejewską-Wiergiles i Paulinę Kuran z Fundacji Sofijka. Panie przybliżyły uczniom sławnych mieszkańców dawnego Grodziska. Dzieci usłyszały w jaki sposób ich działalność przyczyniła się do tego, że dziś ich wspominamy, czym się wsławili.

Dzieci utrwaliły  najważniejsze informacje dotyczące takich nazwisk jak Bojasiński, Walczewska, Najdorf, Teliga, Mateusz i Józef Chełmoński. Po wysłuchaniu ciekawostek nt życia Grodziszczan, dzieci przechodziły do pokojów zagadek, w których miały do wykonania zadania, oparte na wcześniej usłyszanych informacjach. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów ukierunkowanych na zaangażowanie uczestników do aktywnego udziału i  współpracę. Bardzo dziękujemy paniom Paulinie i Monice za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć dla naszych uczniów.