Grafika przedstawia na żółtym tle czarny klucz wiolinowy i nuty umieszczone na pięciolinii

Dziś (03.03.2023 r.) w klasie 2A uczniowie malowali dźwięki. Przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej mogliśmy się oddać pracy twórczej.
Wiemy jak ważna jest umiejętność wyciszenia się, skupienia, oraz kreatywność. Wczesna edukacja muzyczna wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Pobudza jego zmysły, uczy koncentracji, skupienia oraz logicznego myślenia. Muzyka buduje w dziecku poczucie estetyki, a także wpływa na rozwój jego osobowości.

Dziecko w wieku wczesnoszkolnym powinno mieć kontakt z różnymi rodzajami muzyki. Powinno słuchać muzyki klasycznej, jazzowej, folkowej, a także muzyki poważnej i popularnej. Ważne jest, aby dziecko miało możliwość wyrażania siebie muzycznie. Powinno śpiewać, tańczyć, grać na różnych instrumentach.

Warto zadbać, aby dziecko miało możliwość uczestniczenia w koncertach i warsztatach muzycznych. Ważne jest, aby dziecko czuło się akceptowane i doceniane w świecie muzyki. Muzyka może być świetną drogą do poznawania świata i budowania poczucia własnej wartości.

Zajęcia dźwiękowe w klasie 2a- film mp4