Klasa 8b w we wnętrzu pałacu w Jabłonnej

W poniedziałek 20.03.2023 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wycieczce do pięknego Pałacu w Jabłonnej. Celem naszej podróży było zdobycie wiedzy z zakresu savoir-vivre’u oraz chwila oddechu od “normalnych” lekcji w szkolnej sali.
Spotkanie, pt. "Piruet z łyżką i widelcem" zostało podzielone na trzy części. Na początku poznaliśmy historię XVIII-wiecznej, letniej rezydencji Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Następnie podczas przerwy mieliśmy okazję zwiedzić dworek. Wnętrze każdemu przypadło do gustu. Kolejny segment poświęcono kulturze osobistej, zachowaniu przy stole, czy sposobie prezentacji. Rozmowy oraz wykład pani doświadczonej w dziedzinie etykiety uświadomiły nam wiele rzeczy oraz poszerzyły nasze horyzonty. Na koniec naszego pobytu w Jabłonnej, wcześniej zdobytą wiedzę, wykorzystaliśmy w praktyce. Udaliśmy się na uroczysty obiad w pałacowej restauracji. Podawane dania każdemu smakowały, więc nikt nie wrócił głodny do domu.
Wycieczka do Pałacu w Jabłonnej była dla nas bezcenną lekcją savoir-vivru. Nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy w przepięknej scenerii rezydencji. Z zaciekawieniem słuchaliśmy interesujących historii, czy ciekawostek pani wykładającej. To była wspaniała przygoda, dzięki której wzbogaciliśmy się o dodatkowy „bagaż doświadczeń”.

Uczniowie klasy 8b