Miś RATOWNIK

W czwartek 15 lutego grupy 0a i 0b gościły w naszych oddziałach przedszkolnych Pana Krzysztofa Zegarskiego – Ratownika Medycznego, a prywatnie tatę podopiecznych naszej szkoły. Na samym początku Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje oraz wyjaśnił na czym polega jego praca.

Przedszkolaki poznały numery telefonów alarmowych, wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Przedszkolaki w tym dniu przyszły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, i to właśnie misie wpierały dzieci w nauce pierwszej pomocy. Pan Krzysztof wytłumaczył i pokazał w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Dzieci same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom wykonywanego zawodu Ratownika.

Tekst i zdjęcia: Dominka Świderska