Strona główna Dla Rodziców Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2018/2019
Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2018/2019 Email

najlepsi w nauce najlepsi w nauce

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie,
Od poniedziałku po feriach zimowych, czyli 11 lutego 2019 r. zaczynamy drugie półrocze. Pierwsze zakończyło się klasyfikacją wszystkich naszych uczniów. W klasach młodszych było nas 271 (w tym 70 osób w oddziałach zerowych). W klasach starszych 398 młodych adeptów edukacji. Średnia, jaką wypracowała szkoła to 4,04. W zeszłym roku o tej porze było 4,12 co oznacza, że nauczyciele więcej wymagają, wystawili oceny semestralne za cały okres pracy i pamiętają, że oceny poprawiamy w ciągu 14 dni od ich otrzymania. Przypominamy wszystkim, że ocena semestralna nie jest średnią i nie ustawiamy wag, ale ocena ze sprawdzianu jest „ ważniejsza" od oceny za plakat czy pracę na lekcji. Ocena zachowania wystawiona przez wychowawcę uwzględnia zachowanie na wszystkich przedmiotach i przerwach.
Najlepszą klasą została IV b ze średnią 4,71. Drugie miejsce na podium „zgarnęła" klasa VIa z wynikiem 4,36, a trzecie „na pudle" to IV a i IV d ze średnią 4,27. Chętnie przychodziliście do szkoły, bo frekwencja wyniosła, ponad 89%, ale są wśród nas tacy, którzy zaniżyli wynik nieobecnościami. Ci uczniowie, którzy nie przykładali się do realizacji swojego obowiązku mogą spodziewać się przykrych konsekwencji prawnych. Najwyższą frekwencję wypracowała IV b – 94,38 %. Gratulujemy – widać, że obecność przekłada się na wyniki. Warto przychodzić do szkoły. Niestety pojawiły się oceny niedostateczne (33 w całej szkole) i od tych osób wymagać będziemy zaliczenia pierwszego i ciężkiej pracy w drugim półroczu.
Oceny zachowania to 43 wzorowych i 147 bardzo dobrych. Spodziewamy się, że tak grzeczne dzieci nie tylko będą się chętnie uczyć, ale i brać udział w konkursach, zawodach i angażować się w życie klasy i szkoły. Osobiście cieszy mnie skrupulatne rozliczanie za zadania dodatkowe tj. wolontariat czy reprezentowanie szkoły na imprezach zewnętrznych. W naszej szkole nie wystarczy być grzecznym i się uczyć, bo to norma, ale trzeba pracować nad swoim charakterem i rosnąć na chlubę rodziców, a tym samym szkoły. Wychowawcy kontynuować będą też oceny z godziny wychowawczej wstawiane, co miesiąc, aby łatwiej było monitorować rodzicom zaangażowanie dzieci.
Chlubą naszą są najlepsi uczniowie, którzy zdobyliby odznakę „czerwonego paska" na świadectwie. Jest to grupa 72 uczniów, wśród których 15 to 'top of the top', która po feriach otrzyma stypendia naukowe. Tu przedstawiamy uczniów najlepszych w nauce_Pobierz PDF.
Gratulujemy Rodzicom i dziękujemy za ciężką pracę naszym „Złotkom".
Szanowni Państwo dziękujemy za pierwsze wspólne półrocze, życzymy refleksji i odpoczynku w czasie ferii i do zobaczenia już 11 lutego od godziny 8.00.
Agnieszka Rutecka