Strona główna Historia naszej szkoły
Historia Szkoły
Bal Karnawałowy w stylu retro Drukuj
maska karnawalowa

30 stycznia nasza szkoła przeniesie się w czasy Waszych Babć i Dziadków. To będzie niezapomniany dzień powrotu do przeszłości. Wehikuł czasu zabierze Was na bal karnawałowy, który długo pozostanie w Waszej pamięci.
Przy okazji odwiedzin Waszych Babć i Dziadków (wszak 21 i 22 stycznia świętować będziemy Dzień Babci i Dziadka), przejrzyjcie wspólnie albumy ze zdjęciami z ich młodości, które będą inspiracją do stworzenia kreacji karnawałowej w stylu retro. Czekamy na koronki, gipiury, żaboty, mitenki i kipiące złotem plisy (Co znaczą te słowa? Zapytajcie Waszych Babć!)
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Jesteśmy pewni, że kolejny raz zaskoczycie nas swoją kreatywnością

 
Konkursy organizowane przez naszą szkołę Drukuj
logo_sp6

Drodzy Uczniowie,
nasza szkoła dbając o Wasz wszechstronny rozwój zaprasza wszystkich chętnych do gminnych konkursów, których jesteśmy organizatorami. Prezentujemy regulaminy najbliższych, żebyście mogli przygotować się i godnie reprezentować nasza placówkę.
Konkurs urodzinowy: "Wspomnienia na Szóstkę"
Konkurs muzyczno- lingwistyczny: "Keep Calm and Sing a Song"
Konkurs teatralno-lingwistyczny: "Once Upon a Time "

Konkurs szkolny  "Obrazek religijny cenną pamiątką" objęty honorowym patronatem "naszej ukochanej babci Marii Parzuchowskiej" promujący dzieła plastyczne - obrazki religijne. Czas odwiedzin tzw. kolędy już rozpoczęty i w Waszych domach pojawią się pamiątkowe święte obrazki. Zbierajcie, szukajcie z ubiegłych lat, proście o podarowanie babcie i ciocie. Kolekcjonerstwo to połączenie nauki i przyjemności. Spróbujcie swoich sił.

 
Spotkanie klas trzecich ze Strażą Miejską Drukuj
straz_miejska

We wtorek wszystkie klasy trzecie miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej rozmowie. Naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Grodziskiej Straży Miejskiej.
Trzeba przyznać, że uczniowie szóstki mają olbrzymią wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych, co było głównym tematem spotkania. Zapytani wspólnie recytowali zasady przechodzenia przez pasy, wiedzieli, że należy się zatrzymać, rozejrzeć a gdy jest bezpiecznie, pewnie przejść na drugą stronę. W czasie dyskusji pani inspektor przypomniała o tym jak ważne jest bycie widocznym na drodze, zwłaszcza teraz gdy tak szybko robi się ciemno. Wspomniała również o tym, że przejście dla pieszych to nie miejsce dla rowerzystów, rower należy przeprowadzić. To wszystko dla naszego bezpieczeństwa.
Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci odblasków.
Bardzo dziękujemy za cenne wskazówki.

Zdjęcia

 
Uczestnicy II edycji Szkolnej Ligii Matematycznej Drukuj

 Przedstawiamy uczestników Szkolnej Ligii Matematycznej. Na wczorajszym apelu dzieci dostały upominki za udział w drugiej edycji konkursu.

Gratulujemy!

 

Klasa III

Klasa IV

Klasa V

Zuzanna Bodasińska

Barbara Lis

Maciej Jędrysa

Zuzanna Gajewnik

Krystian Kiliński

Julia Żak

Katarzyna Małyszko

Bartek Nieroda

Kamila Mizińska

Oliwia Kosiewicz

Katarzyna Boba

Sebastian Sobociński

Mateusz Małyszko

Paweł Suchecki

Amelia Kiljańska

Maks Wzorek

Alan Pelc

Zuzanna Rubin

Karolina Bielawska

Mikołaj Maciejewski

Anna Małyszko

Jan Bęczkowski

Aleksandra Kruk

Stanisław Kęska

Michał Matczuk

Szymon Jaworski

Błażej Figielski

Wiktor Urbański

Sebastian Brandt

Marcel Czarnecki

Krzysztof Sarba

Marta Tafelska

Jakub Wiszowaty

Bartek Dobrowolski

Milena Greń

Lena Frątczak

Wiktoria Stegienka

Stanisław Zagrajek

Kacper Skuba

Sandra Śnieg

MichalinaPiasecka

Mateusz Pioterczak

Jakub Miazgowski

Oliwia Kośna

Martyna Pęszkal

Antoni Zegarski

Dominika Pastuszka

Zuzanna Hodór

Jan Kunecki

Aleksander Urbański

Gabriela Batory

Joanna Sztenderewicz

Marcelina Lipińska

Klasa VI

Klasa VII

 

Krzysztof Piechowicz

Zuzanna Piechucka

Victoria Mocevic

Ewa Bagrowska

Mariusz Wlazło

Piotr Boba

Kacper Filipiak

 

 
Gminny Konkurs Grodzisk Moja Mała Ojczyzna Drukuj

W dniu 12 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się 17 edycja konkursu promującego wiedzę o lokalnej małej ojczyźnie. Uczniowie "Szóstki", Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej z Adamowizny musieli wykazać się rozległą wiedzą o naszej gminie i znanych osobach z niej pochodzących, bo tegorocznej rywalizacji przyświecało hasło „Grodzisk w sztuce". Odpowiedzi na pytania, kalambury, skojarzenia, szarady, prezentacje przybliżyły zgromadzonej publiczności historię miasta i takich twórców jak: Chełmoński, Baird, Cabanowski.... Grodzisk to miasto przyszłości, bo erudycją, jaką wykazali się młodzi ludzie zdobędą niejedne zaszczyty na miarę kraju czy nawet więcej. Organizatorzy przygotowując scenografię wykorzystali prace, jakie wpłynęły na plastyczną część konkursu i zaprezentowanych dzieł olejnych nie powstydziłaby się galeria sztuki. Wysoki poziom przygotowania uczestników, zaangażowanie szkół zainspirowało nauczycieli z „ 6" do dojrzałej ewaluacji konkursu i ogłoszenia, że 18 edycja w 2018 roku odbędzie się pod tytułem Grodzisk Ojczyzną Młodych Talentów. „Tu przyszłość jest dziś" głosi hasło reklamowe naszej gminy a patrząc na naszych uczniów „ przyszłość tkwi w naszych dzieciach" dajmy im szansę ją dla nas odkryć.

Ps. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i Pani Dyrektor Biura Oświaty za ufundowanie nagród a Pani Aurelii Sobieraj za pomoc merytoryczną przy tworzeniu zadań .
Dyrektor szkoły dziękuje rodzicom za pomoc w przygotowanie konkursu i wszystkim zaangażowanym nauczycielom

 

Galeria zdjęć Konkursu Grodzisk Moja Mała Ojczyzna

 
Drukuj Email

Decyzja o powstaniu szkoły

Wiosną 1958 r. Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Grodzisku Maz pod przewodnictwem Wacława Głębickiego na wniosek Wydziału Oświaty, podjęło uchwałę o tymczasowym przeznaczeniu dla nowo powołanej Szkoły Podstawowej nr 6, lokalu po przedszkolu nr 1 przy ul. Kilińskiego 14.

 

Kierownictwo szkoły, z dniem 1 maja 1958r. Wydział Oświaty powierzył Kazimierzowi Nowakowi. Kuratorium Okręgu Szkolnego z powodu Budynek przy ul. Kilińskiego 14 niezadowalającego stanu budynku przy ul. Kilińskiego, nie wyraziło zgody na rozpoczęcie w nim zajęć. Mimo to "Szóstka" 21 X 1958r. rozpoczęła pracę, korzystając z budynku Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul Kilińskiego 21 Zorganizowano trzy klasy pierwsze, do klas drugiej, trzeciej i czwartej przyszły dzieci ze szkoły nr 5, a do klasy siódmej, uczniowie z okolicznych placówek 6 X 1958r. dzięki staraniom inspektora oświaty Bolesława Płatka, szkoła przeniosła się do budynku przy ul. Kilińskiego 8 /obecna Szkoła Podstawowa nr 1.

 

 

 

Pierwsza kadra

Pierwszymi nauczycielkami zatrudnionymi w Szkole Podstawowej nr 6 były Panie Alicja Kaperzyńska, Jadwiga Siarnicka, Feliksa Nowak, Barbara Hołda i Feliksa Bandyra. Na pierwszym ogólnym zebraniu rodziców w dniu 23 X 1958r. powołano Prezydium Komitetu Rodzicielskiego i Komitet Budowy Szkoły, którego przewodniczącym został Jan Busse.

 

Prace budowlane ruszyły z pełnym rozmachem. Wykonawcą było Warszawskie Przedsiębiorstwo Budowlane nr 4. W sierpniu l959 roku rozpoczął się nabór uczniów do nowo budowanej szkoły. Ogółem zapisano 643 dzieci i utworzono 18 oddziałów.

Pierwsza kadra

Rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 1959/60 odbyła się na dziedzińcu szkolnym przy ul. Kilińskiego. Już 14 października 1959 roku Przewodniczący Prezydium Powiatowej Rady Narodowej Wacław Głębicki dokonał uroczystego przekazania kluczy do budynku Szkoły Podstawowej nr 6, kierownikowi, Kazimierzowi Nowakowi.Budynek nie był jeszcze całkowicie gotowy na przyjęcie uczniów.

 

Ostatecznie, protokół odbioru gmachu spisano 30 października 1959 roku, a następnego dnia tj. 31 października 1959 roku rozpoczęły się w nim zajęcia lekcyjne. Przez cały rok szkolny nadal prowadzone były prace budowlane min. na sali gimnastycznej, którą oddano do użytku dopiero w czerwcu 1960 r.

 

Również wiosną 1960 roku uporządkowano teren wokół szkoły i założono pierwsze trawniki, posadzono drzewa i kwiaty. Przybywało sprzętu i pomocy dydaktycznych. Z dnia na dzień poprawiały się warunki nauki dzieci i pracy pedagogów.

 

Pierwszy rok szkolny Pierwszy rok szkolny Pierwszy rok szkolny

 

Śmierć p. Kazimierza Nowaka - pierwszego kierownika

Niespodziewanie, 8 kwietnia 1961 roku, po krótkiej chorobie zmarł inicjator, budowniczy i organizator szkoły, a jednocześnie jej kierownik, Kazimierz Nowak.Uroczysty pogrzeb odbył się na grodziskim cmentarzu. Odszedł człowiek wielkiego serca i hartu ducha, zasłużony dla szkolnictwa polskiego.

 

Dyrektorzy Szkoły:

  • 1958 - 1961 Kazimierz Nowak
  • 1961 - 1962 Czesława Kulesza
  • 1962 - 1986 Zofia Witkowska
  • 1986 - 1991 Danuta Hopko
  • 1991 - 2011 Małgorzata Szmajkowska
  • 2011 -  2016  Iwona Borzewska
  • 2016 - do dziś Agnieszka Rutecka

Wicedyrektorzy: Czesława Kulesza, Maria Olejarczyk, Julia Terkiewicz, Teresa Wiśniewska, Wiesława Pokrop, Alicja Zdrojewska, Hieronim Piórkowski, Teresa Gańko, Krystyna Zakrzewska, Joanna Augustyniak, Bogumiła Ogonowska, Jolanta Szmidel- Włodarczyk

Poprawiony: czwartek, 01 września 2016 13:03
 


© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates