Projekty edukacyjne

Formularz logowania

Mleko w szkole
Reklama
Program „Mleko w szkole”.

Statystyka

Odsłon : 673663
Owoce w szkole
Reklama
Dostarcza nam: grucha.pl
Śniadanie daje moc!
Reklama
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Pomaga nam:
Reklama
KPP w Grodzisku
Stołówka szkolna

Reklama

Oferta naszej stołówki szkolnej: jadłospis, catering, kontakt.
Współpracujemy z:
Reklama
Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego
Reklama
Polski Związek Wędkarski w Grodzisku Maz.
Reklama
Strona główna
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz.
04
lip
2020
Lato 2020 - część pierwsza :)

 uczniowie Wszyscy tęskniliśmy za szkołą, ale 30 śmiałkom udało się zrealizować wyśnione podczas kwarantanny marzenia, aby spotkać się z kolegami i wspólnie spędzić czas. Właśnie zakończyliśmy 1 tydzień półkolonii, podczas którego zachowując oczywiście reżim sanitarny i spełniając wszystkie wymagania, fantastycznie spędziliśmy czas. Pogoda nam dopisała na 6 ! W poniedziałek nieśmiało przekroczyliśmy próg szkoły-dezynfekując przy wejściu rączki i mierząc temperaturę. Na początku nie bardzo umieliśmy się odnaleźć w nowej sytuacji. Po tak długim czasie izolacji, w końcu znaleźliśmy się obok kolegów. W ramach integracji, po śniadaniu poszliśmy na szkolny plac zabaw, gdzie poczuliśmy się w końcu, jak przed pandemią. Następnie udaliśmy się do pizzerii. Pizza była przepyszna. Z pełnymi brzuszkami wróciliśmy do szkoły na sportowe rozgrywki oraz zajęcia z tenisa stołowego. We wtorek wszyscy już śmielej przekraczaliśmy próg szkoły. A niektórzy z nas, nie mogli się doczekać, żeby przyjść do szkoły :) W tym dniu wybraliśmy się do kina na film pt. "Urwis" . Było super, mimo maseczek. Środa, to chyba najlepszy dzień tych półkolonii. Od samego rana pogoda dopisywała i było mega gorąco-ale my się z tego bardzo cieszyliśmy, bo w planie mieliśmy plażowanie na Stawach Walczewskiego. Po porannej odprawie, podczas której nasi wychowawcy przypomnieli nam zasady bezpiecznej zabawy nad wodą oraz bezpiecznej kąpieli, ubrani w odblaskowe chusteczki wyruszyliśmy na kąpielisko. Na miejscu pan ratownik jeszcze raz omówił zasady obowiązujące podczas pobytu. Kapaliśmy się na zmianę, w małych grupach. Woda była cieplutka, aż nie chciało się z niej wychodzić. W międzyczasie opalaliśmy się, graliśmy w piłkę, zbudowaliśmy budowle z piasku. Było super! Po plażowanie poszliśmy na olbrzymie lody. Więcej nam do szczęścia tego dnia nie było trzeba. Zadowoleni, opalani i ochłodzeni pysznymi lodami wróciliśmy do szkoły, gdzie część z nas wzięła udział w konkursie plastycznym "Bezpieczne zabawy nad wodą". Czwartek był również pełen atrakcji. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do sali zabaw "Kawa i zabawa". Tam mogliśmy się wyszaleć. Były zawody, gra w chowanego, wojna na kulki i masa innych zabaw. A w strefie odpoczynku chłodziliśmy się ponownie lodami. Wszystko, co dobre, szybko się kończy i nadszedł piątek. To ostatni dzień naszych półkolonii. Nie brakowało atrakcji. Mieliśmy dziś zajęcia z robotyki, na których zbudowaliśmy super roboty, którymi mogliśmy potem sterować. Po obiedzie czekała na nas słodka niespodzianka - było pysznie. Zrobiliśmy również pocztówkę z półkolonii i dostaliśmy super nagrody- na pewno je wykorzystamy podczas wakacji. Że smutkiem żegnamy się, że sobą i nauczycielami, ale przed nami dwa miesiące wakacji, więc po takim rozpoczęciu, na pewno będą udane! Obejrzyjcie fotorelację, jak fantastycznie spędziliśmy ten tydzień.

Uczestnicy szkolnych półkolonii

Zdjęcia z pierwszego tygodnia półkolonii (29.06. - 03.07.2020 r.)

 
03
lip
2020
Projekt Dzieci uczą Rodziców - podziękowania od koordynatora

bezpieczne wakacje certyfikat dzieci ucz rodzicw certyfikatSzanowni Państwo!

Przyszedł czas na podziękowania za wielomiesięczną współpracę w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców". Państwa zaangażowanie i pomysłowość były piękną ozdobą akcji w roku szkolnym 2019/2020. Bardzo dziękujemy Państwu za udział i realizację lekcji. Dziękujemy Dyrektorom placówek, którzy wyrazili zgodę na udział placówki w akcji. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy swoją kreatywnością niejednokrotnie powodowali uśmiech na naszych twarzach. Dziękujemy za zamieszczanie informacji na stronach internetowych, które przesyłaliśmy do Państwa w trakcie trwania akcji. Mamy nadzieję, że współpraca zapoczątkowana w minionym roku szkolnym będzie się rozwijać w kolejnych latach. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by akcja "Dzieci uczą rodziców" w kolejnym roku szkolnym w dużo większym stopniu wspierała Państwa pracę. Jestem głęboko przekonany, że nasza wspólna przygoda przyniesie wiele pozytywnych skutków.

Współpraca z Państwem w roku szkolnym 2019/2020 była dla mnie osobiście wielkim zaszczytem, a zarazem źródłem wielkiej motywacji. 

Przesyłam ciepłe pozdrowienia dla całej społeczności Państwa placówek.

Z wyrazami szacunku,
Dawid Wiejata
koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"

 
26
cze
2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

logo paintSzanowni Państwo, drodzy Nauczyciele, Rodzice i Wy najważniejsi – moi Uczniowie.

Tegoroczne pożegnanie roku szkolnego 2019/2020 przebiega zupełnie inaczej niż tradycyjne zakończenia roku szkolnego, jakie przeżywaliśmy do tej pory. Uczniowie, którzy za chwilę będą cieszyć się z wakacji nie mogli wziąć udziału w akademii, spotkać wychowawcę, pożegnać kolegów i koleżanek......... Nauka w tym roku była inna. Dużo Waszej samodzielności, odpowiedzialności i odkrywania........ Jesteście wspaniali, bo zdaliście egzamin - egzamin z życia.
"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie"
- pisze poeta. Jakże dziwią początkowo jego słowa – któż chciałby, by podróż jego była długa i męcząca, by trwała całe życie. Dziś przyzwyczajeni jesteśmy do szybkiego i wygodnego podróżowania. Zmierzamy do celu, załatwiamy swe sprawy i wracamy. Szybko, sprawnie bez zbędnych sentymentów. Nie o takiej podróży mówi nam jednak Kawafis. Podróż do Itaki to metafora życia. W tej podróży nie należy się spieszyć. W tej podróży ważny jest nie cel, lecz samo wędrowanie. Ważne jest, by było ono długie, pełne przygód, pełne doświadczeń, obfite w okazje zdobywania wiedzy.
"Lepiej (...) abyś stary już był, gdy dobijesz do tej wyspy,
bogaty we wszystko, co zyskałeś po drodze"

Wy, w tym roku zdobywając nowe umiejętności jako szkoła, osiągnęliście średnią 4,36 przy prawie 92% frekwencji. Laur zwycięstwa przypadł klasie 5b, kolejne miejsca to klasy 4b i 6d. 136 osób zdobyło świadectwa z wyróżnieniem, a co najważniejsze wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy. Najlepsi wśród wyróżnionych czerwonym paskiem otrzymają stypendium naukowe – gratulacje i wielkie brawa. Ogromne uznanie dla uczniów za udział w szkolnych ligach: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, przyrody i czytelnictwa, za zawody sportowe i konkursy przedmiotowe. Piękne sukcesy, które okupiliście pracą.

Dziękuję Wam za młodzieńczą radość i naukę, Waszym rodzicom za współpracę i otwartość, nauczycielom za wszystko co Wam w tej podróży przekazali.........

Dziś nie jest smutne święto, dziś jest nasz wspólny radosny dzień, bowiem Wasza podróż po świecie nauki w roku szkolnym 2019/2020 była inna, ale bardzo wartościowa. Nasza eskapada – nauczycieli, rodziców i uczniów pomimo trudności przyniosła wiele pięknych chwil i dotarła do mety.......

Udanych wakacji ......... i do zobaczenia we wrześniu.

 

Dyrektor szkoły

Agnieszka Rutecka

 

Uczniowie wzorowi w nauce

 

Zdjęcia_zakończenie klas ósmych cz.1
Zdjęcia_zakończenie klas ósmych cz. 2

 

Zdjęcia wykonane i udostępnione przez Panią Rostkowską (cz.2) oraz Pana Zegarskiego (cz.1). Dziękujemy

 
26
cze
2020
Półkolonie w mieście

Terminy turnusów:

I turnus 29.06. - 03.07.2020 r.

II turnus 06.07. - 10.07.2020 r.

III turnus 13.07.-17.07.2020 r.

Zajecia programowe bedą odbywać się w godz. 8.30 - 14.30
Świetlica w godz. 7.00 - 8.30 oraz 14.30 - 16.00

 

W spawie obiadów należy kontaktować sięz firmą PrimaSort.

Program pólkolonii:
• zajęcia tematyczne,
• zajęcia z robotyki,
• konkursy plastyczne,
• rozgrywki sportowe i zabawy rekreacyjne (w zależności od pogody zajęcia mogę odbywać się na dworze),
• spotkania z gośćmi,
• wyjścia do kina,
• wyjścia na pizzę,
• inne atrakcje.

Szczegółowy program półkolonii na I tydzień

Szczegółowy program półkolonii na II tydzień

Szczegółowy program półkolonii na III tydzień

 

Należy zapoznać się również z:

regulaminem półkolonii,

zasadami półkolonii ze względu na sytuację epidemiologiczną

 

 
26
cze
2020
Twoje Dane Twoja Sprawa - potwierdzenie udziału i realizacji projektu

tdts potwierdzenie udziau Nasza szkoła w roku szkolnym 2019/20 brała udział w X edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane -Twoja sprawa". Projekt był realizowany w celu upowszechniania wśród dzieci wiedzy o ochronie danych osobowych, wiedzy o ryzyku, przepisach, zabezpieczeniach i prawach związanych z przetwarzaniem danych. Uczniowie od września uczestniczyli w organizowanych przez szkołę spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie prowadzonych przez pracowników straży miejskiej oraz banku. Młodzież w czasie lekcji informatyki i godzin wychowawczych poszerzała wiedzę na temat skutecznej ochrony danych osobowych i prawa każdego człowieka do prywatności. Szkoła poprzez działania edukacyjne kształtowała wśród uczniów świadomą i odpowiedzialną postawę bezpiecznych zachowań w obszarze TIK. Nauczyciele mieli możliwość systematycznie się dokształcać  i korzystać z materiałów merytorycznych otrzymywanych przez szkolnego koordynatora. Na stronie szkoły sukcesywnie pojawiały się poradniki „Warto wiedzieć, że..." z zakresu bezpieczeństwa tożsamości.

 
26
cze
2020
Po sztuce podróże małe i duże

salvadore dali Kojarzycie może tego pana widocznego na fotografii? Z zakręconymi czarnymi wąsikami i dziwacznymi mimiką twarzy? Myślę, że tak. To nikt inny, jak szalony artysta surrealistyczny SALVADORE DALI. Jego obrazy wzbudzały zarówno zachwyt, jak i niechęć. Wyobraźcie sobie, że inspirowały go nawet otwrte szafki i szuflady, ponieważ według artysty stanowiły one symbol ukrytych myśli człowieka. Aby zrozumieć obrazy Salvadora należy uruchomić wyobraźnię. Przytoczę tu wypowiedź, bardzo cenną i trafną jednego z moich wspaniałych uczniów" ...surrealizm jest pozbawiony logiki i przypomina trochę sen lub halucynację. Wydawało się to nawet proste, ale jak zobaczyłem w Internecie jakieś pomysły to kompletnie mnie zdezorientowało. O ile halucynacji nie doświadczyłem to sny mam raczej bogate. Zdziwiło mnie to jak było to przedstawiane np. pustkowie a tam jakaś przedziwna postać, czasem obraz był wypełniony po brzegi ale zazwyczaj to była jedna tematyka. Nie pasowało mi to kompletnie do snu. ja sen kojarzę sobie jako kompletny miszmasz. długo się zastanawiałem co narysować, aż w końcu zacząłem rysować to co na bieżąco wpadało mi do głowy. I powstał taki właśni miszmasz, nie wiem czy to poprawne w tym kierunku, ale tak mniej więcej wyglądała moja wizja. ( te skrzydła i rogi wystają ponieważ chciałem dodać takiego trochę trójwymiaru, aby stworzyć jeszcze większy chaos)..." I oto właśnie chodzi, o oderwanie się od rzeczywistości, chaos, w którym można się dopatrywać wszelkich ukrytych przesłanek oraz poszybowanie do krainy fantazji, bardzo związanej z emocjami. Po naszej podróży po WYSPIE SURREALIZMU, uczniowie z klasy 7A i 7B zabrali pomysły i umieścili je w swoich pracach. Są pełne zaskakujących wizji, pomysłu oraz połączenia technik i materiałów. Po prostu WSPANIAŁE!!!
Anna Grabowska - nauczycielka plastyki

 

Galeria prac uczniów

 
25
cze
2020
Organizacja zakończenia roku szkolnego 2019/2020 Drukuj Email

logo paintSzanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie,

Przekazujemy informację dotyczącą organizacji zakończenia roku w naszej szkole.

Z powodu epidemii, klasy 0 – 6 nie mają uroczystego zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Wychowawcy spotykają się z uczniami w wyznaczonych salach (w klasach młodszych opiekun prawny sam lub z dzieckiem). Spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym (prosimy pamiętać o obowiązkowej maseczce, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego). Dla większego komfortu i bezpieczeństwa w tym dniu otwarte będą: wejście główne, wejście od dziedzińca i wejście od wspólnoty mieszkaniowej. Nieodebrane świadectwa zostaną zdeponowane w sekretariacie. Odbiór nastąpi we wrześniu lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z sekretariatem szkoły.

Przydział sal na spotkania z wychowawcami:

 Świadectwa można odbierać w godz. 8.00 – 9.45 

wychowawcy przekażą podział na mniejsze grupy 

Klasa 0a - sala 13                             

klasa 2a- sala 14

Klasa 0b – sala  4                             

klasa 2b – sala 19

Klasa 0c – sala   9                            

Klasa 2c – sala 17

Klasa 1a  - sala 12                           

Klasa 3a  – sala 15 a

Klasa 1b  - sala 6                              

Klasa 3b – biblioteka

Klasa 1c - sala 16                             

Klasa 3c - sala 11

 

Klasa 4a – sala  27                           

klasa 6a  – sala  26

Klasa 4b – sala 24                            

klasa 6b – sala  25a

Klasa 5a  – świetlica                         

klasa 6c  – sala  29

Klasa 5b  – sala  28                          

klasa 6d – sala  25

Klasa 5c – sala gimnastyczna          

klasa 6e – sala  22

Klasa 5d – sala   21

 

O godzinie 10.00 na szkolnym dziedzińcu odbedzie się uroczyste zakończenie szkoły dla klas 8 w asyście klas 7.
Na nasze szkolne święto ósmoklasistów zapraszamy nauczycieli i rodziców z prośbą, aby zachować zasady sanitarne i dystans społeczny.

 
25
cze
2020
Projekt edukacyjny Deutsch Plus

niemiecki 2 "Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt Deutsch Plus! Było warsztatowo, zabawowo i koncertowo! Gratuluję tym, którzy wzięli udział w konkursach i życzę, abyście nie stracili tej pasji do nauki języka niemieckiego. Jednocześnie mam nadzieję, że z nowym rokiem szkolnym zasiądziemy w szkolnych ławkach i z podwójną energią stworzymy kolejne prace, powstaną nowe pomysły, weźmiemy udział w nowych warsztatach!
Zachęcam przyszłe klasy siódme, obecnym ósmym życzę wytrwałości i tak wysokiej frekwencji na zajęciach Deutsch Plus jak w kończącym się roku szkolnym! Szczególne słowa uznania i podziękowania kieruje wszystkim uczniom odchodzącej klasy 8B, która finałowym miejscem wywalczonym na deskach łódzkiego teatru utorowała drogę do zakwalifikowania nas w projekcie Deutsch Plus. Vielen Dank!!
Na koniec tego roku szkolnego zapraszam Was do obejrzenia krótkiego filmiku podsumowującego nasz projekt :) Filmik autorstwa ucznia klasy 7b - Antka Zegarskiego, który poświęcił swój czas i umiejętności, abyśmy na koniec roku mieli co powspominać :) Antku, dziękujemy!"

 

Film podsumowujący projekt_mp4

 
25
cze
2020
Lekturki spod chmurki - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Czytam z Klasą

lekturki spod chmurki potwierdzenie 2020 lekturki spod chmurki certyfikat iiic 2020 Uczniowie klasy IIIc w roku szkolnym 2019/2020 otrzymali Certyfikat ukończenia ogólnopolskiego projektu edukacyjnego " Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Projekt skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych. Celem projektu było: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych. Projekt składał się z trzech modułów. W każdym klasa z podanych propozycji wybierała jedną lekturę do przeczytania. Ostatni moduł, w którym przeczytaliśmy Akademię Pana Kleksa realizowaliśmy już zdalnie.

Zdjęcia prac uczniów

 
24
cze
2020
Szkolna Liga Przyrodnicza

logo przyroda Drodzy Uczniowie,
dokonaliśmy podsumowania Waszej pracy. Zwycięzcami zostały osoby, które zdobyły najwięcej punktów. Przedstawiamy wyniki.
ZWYCIĘZCY:
kl. 5 – Gabriela Hodór, kl. 5b
kl. 6 – Szymon Jaworski, kl. 6c
kl. 7 – Michalina Piasecka, kl. 7a
kl. 8 – Krzysztof Piechowicz, kl. 8b
Gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym konkursie.

 

Zestawienie punktów_pdf

 
24
cze
2020
Szkolna Liga Języka Angielskiego

liga j ang logo Ze względu na zaistniałą sytuację nie możemy przeprowadzić finału Szkolnej Ligi Języka Angielskiego. W związku z tym zwycięzców wyłoniliśmy na podstawie ogólnego rankingu poszczególnych zestawów. Ponieważ był to debiut ligi językowej, postanowiłyśmy uhonorować pierwsze trzy miejsca.

ZWYCIĘZCY:
kl. 4

I miejsce – Franek Wojciechowski kl. 4b

II miejsce - Emilka Niewęgłowska kl. 4b

III miejsce – Maja Puławska kl. 4b

kl. 5

I miejsce - Zosia Filipiak kl. 5b i Bartek Olichwier kl. 5b

II miejsce – Marcelina Zarzycka kl. 5b

III miejsce – Julia Żak kl. 5d

kl. 6

I miejsce - Julka Niewęgłowska kl. 6d

II miejsce - Gabrysia Strzelecka kl. 6c

III miejsce – Marta Tafelska kl. 6e

kl. 7

I miejsce - Antek Zegarski kl. 7b

II miejsce - Zuzia Hodór kl. 7a

III miejsce – Martyna Pęszkal kl. 7b

kl. 8

I miejsce Krzyś Piechowicz

II miejsce – Zuzia Piechucka

III miejsce – Patrycja Buczyńska

Gratulujemy laureatom jak również pozostałym uczestnikom, którzy próbowali swoich sił w zadaniach językowych.. W przyszłym roku czekamy na więcej!

 
24
cze
2020
X Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

eko konkursZiemia zdrowa? Ziemia chora?

Czy potrzeba już doktora?.........

Jaka Ziemia – tacy my

Dbać o Ziemię musisz Ty.............

Na ten apel odpowiedział uczeń klasy 7b Antek Zegarski, który brał udział w X Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym. Antek wykazał się dużą wiedzą z zakresu wskazanego przez organizatora i zakwalifikował się do etapu finałowego. Z powodu pandemii COVID-19 i niemożnością organizacji ostatniego etapu nie miał możliwości powalczyć w Krakowie o medalowe miejsce ale otrzymał zaświadczenie pokazujące jego zaangażowanie w poszerzanie wiadomości i zdobywanie nowych umiejętności. Gratulujemy i trzymamy kciuki na przyszły rok :)

 
22
cze
2020
Matematyczne projekty w zdalnym nauczaniu

AppleZrealizowana podstawa programowa, do końca roku szkolnego jeszcze kilka dni, więc co tu robić? Klasy 4b, 6c, 6e i 7a w ramach lekcji matematyki utrwalały zdobyte wiadomości i umiejętności realizując projekty. Najmłodsi wykonali domino ułamkowe, klasa VIc szukała podobieństw i różnic w mozaikach, parkietach i puzzlach tworzonych z figur płaskich a także projektowała karty do gry memory z działaniami na liczbach całkowitych. W klasie VIe "wyprodukowano" wiele nowych gier planszowych utrwalających działania na liczbach wymiernych oraz lapbooki o ułamkach zwykłych. W klasie 7a uczniowie w prezentacjach multimedialnych zaprezentowali praktyczną stronę matematyki - liczyli kalorie, porównywali ceny produktów, obliczali koszty zakupów. Zebrali także wiadomości o figurach płaskich wykonując lapbooki. Dziękuję wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem wykonywali prace. Będą one wykorzystane na pierwszych lekcjach matematyki w nowym roku szkolnym.

 

Zdjęcia prac uczniów

 
22
cze
2020
Szkolna Liga Polonistyczna - wyniki

logo slp Ze względu na zaistniałą sytuację nie możemy przeprowadzić finału Szkolnej Ligi Polonistycznej w szkole. W związku z tym zwycięzców wyłoniliśmy na podstawie ogólnego rankingu poszczególnych zestawów.

ZWYCIĘZCY:
kl. 4 - Karolina Bęczkowska, kl. 4a
kl. 5 - Bartosz Olichwier, kl. 5b
kl. 6 - Aniela Cencelewicz, kl. 6d
kl. 7 - Antoni Zegarski, kl. 7b
kl. 8 - Zuzanna Piechucka, kl. 8a

Gratuluję!
Izabela Szczepaniak
Szkolny organizator konkursu

Zestawienie punktów_pobierz pdf

 

 
22
cze
2020
Szkolna Liga Matematyczna - wyniki

Zlogoslm1e względu na zaistniałą sytuację nie możemy przeprowadzić finału Szkolnej Ligi Matematycznej w szkole. W związku z tym zwycięzców wyłoniliśmy na podstawie ogólnej liczby punktów.

ZWYCIĘZCY:
kl. 4 - Karolina Bęczkowska, kl. 4a
Emilia Niewęgłowska, kl. 4a
kl. 5 - Bartosz Olichwier, kl. 5b
kl. 6 - Julia Niewęgłowska, kl. 6d
kl. 7 - Antoni Zegarski, kl. 7b
kl. 8 - Krzysztof Piechowicz, kl. 8b

Gratulujemy!
nauczycielki matematyki

Zestawienie punktów_pdf

 

 
22
cze
2020
Bezpieczne wakacje 2020

uczniowie Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa.

Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Wszyscy musimy jednak pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Zalecamy zapoznanie się ze stroną https://bezpiecznewakacje.pl/

Na zachętę obejrzyjcie krotką prezentację:

Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie_prezentacja

 
22
cze
2020
Jak kształtować inteligencję emocjonalną?

pomocna dlon logoTo już ostatni tydzień naszego Szósteczkowego Kącika Pomocy. Dziś proponujemy ciekawe zadanie dotyczące kształtowania inteligencji emocjonalnej.

Inteligencja emocjonalna to zdolność do rozumienia własnych emocji i radzenia sobie z nimi oraz rozumienia i współodczuwania stanów emocjonalnych innych ludzi. Rozwój inteligencji emocjonalnej następuje w okresie przedszkolnym, kiedy dziecko uczy się diagnozowania i rozumienia emocji swoich i swojego otoczenia, zbiera doświadczenia i uczy się radzenia z problemami.

Kubek emocji to wspaniała forma rozwijania świadomości emocjonalnej. Taki mały challenge, który trwa przez cały tydzień. Codziennie dziecko koloruje część kubka kolorami, odpowiadającymi odczuwanym emocjom. Zachęcamy do zabawy J

Kubek emocji_koloruj przez cały tydzień (pobierz pdf)

 
22
cze
2020
Wirtualna świetlica

swietlica wirtualna Drodzy Uczniowie, to już ostatnie nasze spotkanie w wersji wirtualnej. Przed Wami wakacje i beztroski czas!!! Jednak zanim to nastąpi, zajrzyjcie do wirtualnej świetlicy i sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy:)

Wirtualna świetlica

 
17
cze
2020
LXXIII LO w Warszawie zaprasza na spotkanie online

LXXIII LO w Warszawie zaprasza rodziców i uczniów klas ósmych na Dzień Otwarty on- line.
Link do spotkania http://www.promienista.waw.pl/

 
16
cze
2020
Przyroda ze Skrzatem Borówką

detektyw Klasa 4 b na lekcjach przyrody "wędrowała" ze Skrzatem Borówką po łące i poznawała rośliny oraz żyjące tam zwierzęta. Zawitała również nad staw, gdzie przyglądała się życiu ryb. Uczniowie "po powrocie" do domu przelali swoje obserwacje na kartki papieru. Zobaczcie jakie piękne były to "spacery".

Galeria prac uczniów klasy 4B

 
16
cze
2020
Rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie książeczki sensorycznej

konkurs na W marcu zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników konkursu było własnoręczne wykonanie książeczki sensoryczno-dotykowej. Praca wymagała mnóstwo wysiłku i wielkiego zaangażowania. Pomimo trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy dotarło do nas wiele przepięknych prac, za które bardzo dziękujemy.
Prace oceniane były według następujących kryteriów: oryginalność, zgodność z tematem, bogactwo doznań sensorycznych, pomysłowość oraz estetyka wykonania pracy. Wszystkie prace stanowić będą początek biblioteczki sensorycznej, z której będą mogli korzystać uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych.
Nagrody przekazane zostaną wychowawcom i to od nich trafią do naszych zwycięzców.
Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Marysia Wacinowska kl. 2 c
II miejsce – Ania Rybicka kl. 1 b
III miejsce – Ksawery Woltyński 2 c

Wyróżnienie:
Lena Oracka 3 c
Małgosia Brodowska 2 c
Karol Barcikowski 1 a
Amelia Śnieg 1b
Julia Grzesik 1b
Antonina Andrzejczuk 1 c
Wojtek Petrzak 1 c

 

Zdjęcia prac uczniów

 
16
cze
2020
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2020 - wyniki

kangur 2020 Udostępniamy wyniki konkursu matematycznego Kangur.

Gratulujemy uczestnikom osiągniętych rezultatów.

Wyniki konkursu

 

 
15
cze
2020
Egzaminy czas zaczynać!

wszyscy musimy pomagac  Drodzy Ósmoklasiści!
  Wszystko przygotowane. Już trzymamy za Was kciuki. I oczywiście liczymy na 100% z każdej części egzaminu.

 

 Pierwsze kroki do realizacji planów i marzeń zaczeliście dawno temu gdy zaczynaliście się uczyć jak czytać, pisać i liczyć.

Wiemy, że jesteście dobrze przygotowani i Wasza wspinaczka na szczyt - dobre wyniki na pierwszym takim zewnętrznym sprawdzianie zakończy się sukcesem. Do zobaczenia na szczycie :)


Wszystko przygotowane ...

 

 
15
cze
2020
Wirtualna świetlica

swietlica wirtualna Zapraszamy do wirtualnej świetlicy, gdzie czeka na Was nowa porcja zabaw i pomysłów na pożyteczne spędzenie czasu w domu. Tym razem, to już przedostatnie spotkanie w tym miejscu, ponieważ zbliżają się wakacje! Zatem, zajrzyjcie do nas!

Wirtualna świetlica

 

 
15
cze
2020
Trening uważności dla dzieci

pomocna dlon logoUważność to świadome, pełne ciekawości i otwartości doświadczanie chwili obecnej. Zarówno tego, co nas otacza, czyli przedmiotów, przyrody i innych ludzi, jak i tego, co dzieje się w nas samych, czyli odczuć z ciała, myśli czy emocji.

Celem treningu uważności jest nie tyle uspokojenie i zmniejszenie stresu, ale raczej:

· poznanie siebie,

· zwiększenie świadomości odczuć ciała i własnych emocji,

· obserwowanie powiązań pomiędzy myślami, emocjami i reakcjami fizjologicznymi.

Ułatwia to oswojenie własnych reakcji i w konsekwencji powoduje zmniejszenie stresu.

Na trening uważności składają się praktyki medytacyjne, takie jak:

· skupienie na oddechu,

· skupienie na odczuciach fizycznych całego ciała,

· powolne ćwiczenia fizyczne,

· obserwowanie własnych emocji,

· obserwowanie własnych reakcji w relacjach z innymi ludźmi.

Wśród korzyści płynących z treningu uważności zauważamy:

· wzrasta zdolność skupiania uwagi na wybranym bodźcu,

· zwiększa się wrażliwość odczuwania własnego ciała i emocji, subtelne myśli, które wcześniej były nieświadome, są zauważane w większym stopniu,

· życzliwa, akceptująca postawa wobec samego siebie sprawia, że emocje stają się łagodniejsze, zmienia się również ich odbiór,

· uczestnicy potrafią obserwować nieprzyjemne doznania i trudne emocje, zmniejsza się tendencja do unikania emocji,

· trudne emocje nie zawsze znikają, ale mogą budzić mniej przejęcia, łatwiej się uspokoić, pojawia się większa odporność na trudne sytuacje – dzięki temu łatwiej zachować się adekwatnie do okoliczności.

Ćwiczenie dla dzieci 5-8 lat

Ćwiczenie dla dzieci starszych

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 75
© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates