Strona główna Nasze SKO
sko
Wycieczka kl. 1 b do PKO BP

1 b w pko 29.10.2019 r. klasa 1b wybrała się na wycieczkę do grodziskiego oddziału PKO BP,
z którym nasza szkoła współpracuje w ramach projektu SKO. Wielką atrakcją dla pierwszoklasistów była „żyrafa lokatka" witająca ich przy wejściu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się dlaczego warto oszczędzać pieniądze, po co do banku przychodzą klienci, co to jest kredyt, lokata czy konto bankowe. Poznały również zabezpieczenia na banknotach, a więc nauczyły się jak rozpoznawać pieniądze prawdziwe i fałszywe. W czasie zajęć były przeprowadzone konkursy o tematyce bankowej. Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymywaly gadżety z logo banku.
Składamy podziękowania dla Pani Kasi, która w ciekawy sposób zapoznała pierwszoklasistów z wiedzą na temat funkcjonowania banku i zachęciła do założenia pierwszego w życiu konta - SKO.

Zdjęcia

 
Klasa „0” A z wizytą w PKO Bank Polski Email

0a w banku pko 28 października dzieci z klasy „0" A uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach w grodziskim oddziale PKO Bank Polski. Podczas spotkania poznaliśmy historię bankowości i pieniądza. Dowiedzieliśmy się co to jest kredyt, lokata oszczędnościowa, karta płatnicza. Wiemy już, gdzie produkuje się polskie monety i banknoty. Umiemy rozpoznawać , czy banknot jest prawdziwy. Czy wiecie, że maszyna do liczenia pieniędzy to liczarka! Najzabawniejszym momentem podczas naszej wycieczki było spotkanie z „żyrafą lokatką". Za aktywny udział w zajęciach dostaliśmy balony i wiele innych bankowych gadżetów. Dzisiejsza wyprawa była super!

Zdjęcia

 
Szkolne Koło SKO

PiggybankSzkolne Koło SKO w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu SKO dla szkół, w którym zdobyły brązową odznakę na szczeblu regionalnym.
PREZENTACJA KONKURSOWA

W tym roku szkolnym nadal kontynuujemy współpracę z bankiem Pekao BP. W ramach współpracy w siedzibie banku będą prowadzone lekcje, na które zapraszamy chętnych nauczycieli ze swoimi klasami. Zgłoszenia prosimy kierować do opiekunek SKO w naszej szkole: p. Doroty Grudzień i p. Barbary Grzelak. Ponadto pracownicy banku będą prowadzić lekcje dla klas młodszych na temat oszczędzania, a dla klas starszych z cyberbezpieczeństwa. Dodatkowo w tym roku Bank PKO obejmuje patronat nad jednym z etapów szkolnej ligi matematycznej. Zapraszamy do systematycznego oszczędzania w roku szkolnym 2019/2020.

 
SP6 laureatem konkursu „SKO dla Szkół i Nauczycieli” edycja 2018/2019 Email

pko konkurs Z wielką przyjemnością chciałabym poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 6 w Grodzisku Mazowieckim została laureatem konkursu „SKO dla Szkół i Nauczycieli" edycja 2018/2019.

Wielkie gratulacje dla opiekunów SKO p. Barbary Grzelak Karbowiak i p. Doroty Grudzień.

Szkoła zdobyła nagrodę III stopnia w etapie Regionalnym- Brązowa Odznaka.

Poniżej link do strony banku, na której zostały opublikowane wyniki.

Wyniki Etapu Regionalnego „Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli" (2018/2019)

Nazwa szkoły

Miejscowość/poczta

Nagroda dla szkoły

Nagroda dla Opiekuna SKO/Opiekunów

Szkoła Podstawowa nr 6 w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki

III stopnia

Brązowa Odznaka X2

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę w roku szkolnym 2018/2019 i już czekamy na nowe wyzwania w roku 2019/2020

Katarzyna Skocka

Kierownik Zespołu

 
Wizyta klasy II A w banku

Piggybank31 maja 2019 roku uczniowie klasy II a wzięli udział w konkursie międzyszkolnym w ramach SKO na temat oszczędzania. Odbył się on w siedzibie Banku PKO PB w Grodzisku Mazowieckim. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą, która została nagrodzona licznymi nagrodami.
Opiekunowie SKO

Zdjęcia

 
"Systematyczne oszczędzanie" w klasie I B

PiggybankW dniu 22 maja klasa 1 b brała udział w lekcji na temat systematycznego oszczędzania. W czasie zajęć dzieci obejrzały ciekawą prezentację przedstawioną przez pracownice Baku PKO. Po prezentacji dzieci brały udział w konkursach i quizach, a poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat oszczędzania, korzystania z usług banku i korzyści płynących systematycznego oszczędzania.

Zdjęcia

 
Szkolne Koło Oszczędności Email

PiggybankDnia 19 lutego 2019 roku dzieci z naszej szkoły stały się członkami Banku. Zaczynają oszczędzać pieniądze na swoje wymarzone rzeczy. Panie z Banku wręczyły im deklaracje i upominki. Zachęcamy pozostałe dzieci do realizowania swoich marzeń poprzez systematyczne oszczędzanie.

Opiekunowie SKO

Zdjęcia wkrótce

 
Konkurs Bank PKO BP Email

PiggybankKlasa Ib i IIa pod opieką p. Barbary Grzelak-Karbowiak i p. Doroty Grudzień, wzięły udział w  świątecznym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bank PKO BP  pod hasłem "Oszczędzając spełniamy marzenia".
Prace będą wywieszone we wtorek na parterze. Dzieci, które wykonały najpiękniejsze prace dostaną nagrody rzeczowe. Ponadto nawiązując do oszczędzania wzięliśmy udział w akcji charytatywnej "Góra grosza".

Zdjęcia

 
Szkolne Koło Oszczędności Drukuj Email

PiggybankSzkolne Koło Oszczędności serdecznie wita wszystkie dzieci w nowym roku szkolnym 2018/2019. W ramach swojej  działalności, SKO zaczyna ten rok wieloma atrakcyjnymi wycieczkami i konkursami. Październik jet miesiącem wycieczek do Banku. Chętne klasy wraz z wychowawcami odwiedzą Bank, usłyszą wiele ciekawych informacji i dostaną upominki. Zachęcamy wszystkie dzieci do systematycznego oszczędzania, aby potem móc pojechać na wakacje, kupić wymarzony rower, piłkę. Uczymy się w ten sposób szanować pieniądze i dbać o rzeczy, na które sami zebraliśmy oszczędności..

Pozdrawiamy dzieci i rodziców.

 

Opiekunki SKO

Dorota Grudzień
Barbara Grzelak - Karbowiak

 
Szkolna Kasa Oszczędności
Read more

Dzięki współracy z PKO Bank Polski każda uczennica/uczeń będzie mógł posiadać własne:

SKO Konto dla Ucznia

Opiekunami SKO są Pani Barbara Grzelak-Karbowiak oraz Pani Dorota Grudzień

Więcej…
 


© 2008 Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Maz. | Joomla Templates