Strona główna O świetlicy
Świetlica szkolna Drukuj Email
Świetlica

ŚWIETLICA SZKOLNA czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach : 6:30 – 17:30.

Opiekę nad uczniami przebywającymi w świetlicy sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Nauczyciel sprawujący opiekę to : Anna Grabowska, Magdalena Kowalczyk, Aleksandra Dziewicka, Paulina Cichocka i Tomasz Tarczyński.

Zajęcia organizowane w świetlicy dostosowane są do wieku i zainteresowań uczęszczających do niej uczniów. Świetlica to bezpieczne miejsce gdzie w ciekawy sposób mogą dzieci spędzić czas przed lub po lekcjach. Miejsce to pozwala odpocząć, pobawić sie , porozmawiać, odrobić lekcję lub obejrzeć bajkę.

W ramach zajęć programowych prowadzone są:

• Zajęcia plastyczno- techniczne

• Zajęcia plastyczne z elementami arteterapii

• Zajęcia muzyczno-rytmiczne

• Głośne czytanie

• Zabawy i gry integracyjne w sali i na świeżym powietrzu

Do świetlicy należy zapisać dziecko a karta dostępna jest w świetlicy szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.

Świetlica to bardzo ważne miejsce w naszej szkole i nasi nauczyciele- wychowawcy chcieliby , aby uczniowie z niej korzystający byli zadowoleni. Proponują dlatego różnorodne zajęcia i zabawy. Wiemy, że uczniowie po lekcjach są zmęczeni i trudno im czasami dodatkowo pracować dlatego cieszymy się gdy rysują , grają czy budują. Wspólne odrabianie lekcji czy głośne czytanie nie należą do rzadkości ale są stałymi elementami pracy naszych dzieci. Czekanie na rodziców jest trudne ale w zgodnej grupie „do przeżycia".

Odpowiadając na Państwa prośby, w świetlicy dostępny jest Plan pracy świetlicy szkolnej, wg którego prowadzone są zajęcia dla dzieci planowo przebywających w świetlicy.

Zajęcia mogą ulegać zmianie z powodu pogody czy zmęczenia dzieci.