W Szkole Podstawowej nr 6 nasi uczniowie nie tylko zgłębiają wiedzę, poszerzają horyzonty, stawiają swoje pierwsze kroki ku dorosłości. Tutaj łączy się tradycję i nowoczesność,

aby młodzi ludzie wychodzący ze szkolnych murów, potrafili radzić sobie w zmiennych warunkach, doskonalili warsztat pracy, mieli odwagę pokonywać trudności i nie obawiali się, że nie potrafią stawiać czoła przeciwnościom. Aby to było możliwe szkoła musi wykazać się elastycznością, nowoczesnym podejściem do nauczania, być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, zainteresować młodego człowieka do poszukiwania wiedzy, prawdy, i zgłębiania rzeczy nieodgadnionych. Bo czymże byłaby szkoła, która nie potrafi się otworzyć na nowe? W SP6 nowe -znaczy ciekawe, intrygujące. Szkoła nowoczesna, to przede wszystkim taka, w której edukacja jest profesjonalna, a rodzic i opiekun może mieć pewność, że wysyłając dziecko do szkoły zapewnia mu to, co najlepsze.

SP6 to szkoła interaktywna! Koniec nudy! Poprzez projekty, prezentacje, grupy projektowe, burze mózgów, które stosowane są w trakcie prowadzonych lekcji dbamy na interakcje uczniów, dobrą zabawę i naukę poprzez dochodzenie do wiedzy.

Szkoła w sieci! Technologia nie może być wrogiem, bo jak dobrze wiemy, bez niej teraz trudno cokolwiek zrobić. A więc zarówno nauczyciele jak i uczniowie są z nią zaprzyjaźnieni. Uczniowie kochają technologię! Wobec tego wychodzimy naprzeciw, SP6 ma swoją stronę na YouTube, ma swój fanpage na Facebook, na których dzielimy się z Wami wszelkimi nowinkami, wydarzeniami z życia szkoły. Zapraszamy Wszystkich, aby dołączyli do naszego konta FB, oraz do regularnych odwiedzin naszej strony na YT. Filmów na stronie wciąż przybywa, więc zapraszamy do oglądania.

facebook.com/Szkoła-Podstawowa-nr-6-im-Szarych-Szeregów

youtybe SP6