"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”  Wisława Szymborska

Klasa 1A w mijającym roku szkolnym wzięła udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnymi "Lekturki spod chmurki". Tegoroczna edycja była pod hasłem "Poznajemy zawody". W czasie trwania projektu uczniowie mieli okazję poznać ciekawe lektury, udać się w krainę fantazji, przeżywać przygody swoich ulubionych bohaterów, wcielać się w nowe

postacie, poznawać świat, otwierać się na nowe doświadczenia i wreszcie poznawać zawody, których reprezentantami byli bohaterowie książek. Przez projekt przeprowadziła nas wesoła chmurka, a uczniowie poznali zawody pilota, astronoma, lekarza, strażaka. Na zajęciach tworzyliśmy miasta zawodów, rebusy, przeprowadzaliśmy wywiady, co więcej, uczniowie założyli własny klub detektywistyczny, i odnajdywali atrybuty naszych książkowych przyjaciół. Mamy nadzieję, że kolejny rok przyniesie nam równie ciekawe doświadczenia.