ogródek w słoiku

22 kwietnia to szczególna data, gdyż tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy 4a mieli niezwykle ciekawą lekcję przyrody. Ponieważ kochamy obcować z naturą na co dzień i wszystkim co z nią związane, postanowiliśmy przyczynić się do promowania dobrych postaw proekologicznych i stworzyć nasze własne lasy w słoiku.

Tego dnia odwiedziła nas Pani Katarzyna Janiszewska ze Studia Florystycznego Kamelia w Grodzisku Mazowieckim, która przeprowadziła u nas warsztaty z tworzenia miniaturowych rozmiarów zagajników w szklanym słoju. W dużych naczyniach ze szkła odtwarzaliśmy naturalne środowisko leśne, umieszczając w nich mchy, paprocie, sukulenty, a nawet rośliny kwitnące. Stworzyliśmy w ten sposób subtelne i estetyczne kompozycje, które pozostaną z nami i naszymi bliskimi na długi czas. Zajęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Pamiętajmy, że zieleń uspokaja, oczyszcza powietrze i jest najpiękniejszą ozdobą, dlatego nawet tak drobne gesty mogą przyczynić się do dbania o nasze środowisko.