Listopad jest miesiącem, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nie inaczej jest w SP6, która podążając za nowinkami technicznymi, cyfryzacją, zainteresowaniami uczniów, rozwijaniem ich pasji i talentów, pielęgnuje również stare dobre zwyczaje. Czym tym razem nas zaskoczy?

Pamiętamy o tym, że wśród nas są osoby, które potrzebują wsparcia, są samotne, chore, smutne. To dla tych osób w SP6 została zorganizowana akcja „Kartki i listy dla pacjentów Szpitala Zachodniego z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień”. Do akcji zaprosiliśmy uczniów, nauczycieli, rodziców, opiekunów. Takie listy, kartki pisane odręcznie pokazują, że jesteśmy zaangażowani w sprawę, staramy się, poświęcamy swój czas i zależy nam na drugi człowieku. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Byliśmy bardzo zaskoczeni i wzruszeni. Akcja przerosła nasze oczekiwania. W dniu 19 listopada przekazaliśmy pacjentom nie tylko kartki z pozdrowieniami, były tam listy, laurki, rysunki. Było ich aż 60! Każdy, kto brał udział w akcji przyczynił się do radości, która jest tak ważna w procesie zdrowienia, podarował uśmiech osobie, która bardzo tego potrzebowała Podzielił się swoim szczęściem, dał kawałek siebie. Pamiętajmy, że dobro powraca. Jest w każdym z nas, wystarczy iskra aby rozpalić płomień.