zdjęcie przedstawia starszą panią na wózku, przy niej siedzi młoda kobieta, która się uśmiecha i trzyma starszą panią za rękę

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji (16 listopada) oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (21 listopada).
W naszej szkole świętujemy ten dzień 19 listopada. Kto chciałby wesprzeć kogoś słowem? Słowem dobrym i pisanym?

Pamiętacie czasy wysyłania listów i pocztówek? Oczekiwanie na wyjęcie ich ze skrzynki?

Powtórzmy to, na przekór społecznej izolacji. Wszyscy potrzebujemy teraz wsparcia, a pacjenci - zmartwieni chorobą, bez możliwości spotkania z najbliższymi - chyba najbardziej.

Jak to wygląda? Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele piszą, rysują listy, które przekazujemy na ręce pacjentów.

O czym piszemy? O sobie, swoich emocjach, planach. Może to być kilka zdań, albo kilka stron. Mogą być laurki, rysunki, słowa otuchy.

Taka kartka z życzeniami, jeszcze napisanymi w dodatku odręcznie, gdzie widać, że ktoś się postarał, poświęcił czas, może sprawić naprawdę wiele radości i być takim promieniem nadziei dla osób, które przebywają na oddziałach szpitalnych.

15 listopada wspólnie ze Szkolnym Klubem Wolontariusza przekażemy Wasze listy, kartki pacjentom szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim.

Wasze życzenia sprawią pacjentom na pewno dużo radości, która jest tak ważna w procesie zdrowienia.

Kartki, listy, życzenia prosimy przynosić do pokoju 16a (kartonowa skrzynka).
W razie pytań prosimy o kontakt: