28.10.2021r. naszą szkołę odwiedzili bardzo ciekawi goście - przedstawiciel Policji asp. sztab. Sławomir Janowiec oraz koordynator w/w projektu WKD sp. z o.o. Pani Eliza Skorek-Matyjek. Podczas spotkania z uczniami klas 3c, 4a, 5a i 5b poruszono wiele niezwykle ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowo-kolejowym.

Każdy uczeń powinien wiedzieć, jak ważne jest to, by właściwie poruszać się po drogach ale jednocześnie mieć na uwadze zagrożenia związane z poruszaniem się samodzielnie np. koleją. W trakcie spotkania, nasi goście uświadomili uczniów w kwestii bezpiecznej podróży do szkoły i do domu. Omówili zasady i przepisy mające na celu ochronę życia i zdrowia dzieci, poruszyli kwestię udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia. W sposób bardzo ciekawy przedstawili zasady bezpiecznego zachowania w pociągach, na peronach oraz w najbliższym otoczeniu torowisk i dróg. Prowadzący wyjaśnili, jak ważna jest kultura w transporcie. Nie obyło się także bez pytań od dzieci oraz indywidualnych rozmów z uczestnikami spotkania. Na koniec każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową, w którą należy być wyposażonym wychodząc z domu po zmroku. Tego dnia wyszliśmy ze szkoły z przesłaniem, iż ważne jest bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowo-kolejowego.