Kto lubi misie? Każdy!

Czy misie mają swój dzień? Oczywiście, Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada!

Światowy Dzień Pluszowego Misia świętujemy od 2002r. to historia tej wyjątkowej zabawki jest znacznie dłuższa. Narodziny misia przypadają na 1902 r. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent zarządził uwolnienie przerażonego zwierzątka. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką Prezydenta. Jeden z producentów zabawek wykorzystał rysunek do wyprodukowania nowej zabawki nazwanej na cześć Prezydenta „Teddy Bear”. Od tamtego momentu pluszowe misie towarzyszą małym i dużym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radości, smutku czy strachu.

Od kilku lat Fundacja Mam Marzenie organizuję zbiórkę nowych, pluszowych maskotek, gier planszowych i materiałów plastycznych, które trafią na szpitalne oddziały dziecięce (https://mammarzenie.org/). Podaruj uśmiech dzieciom w szpitalach i dołącz do akcji. Misie, gry, puzzle oraz artykuły plastyczne zbieramy do 18 listopada 2021r. w sali numer 8 (gabinet logopedyczny). Zebrane misie i inne artykuły zawieziemy wolontariuszom z Fundacji Mam Marzenie, którzy dalej przekażą je dzieciom.

Plakat 1

Plakat 2