To już dwa miesiące ciężkiej matematycznej pracy w ramach programu „Granie i wzajemne nauczanie”. Uczniowie klas 8 bardzo dzielnie przez dwa ostatnie miesiące spotykają się regularnie w celu przygotowywania gier dla młodszych kolegów i koleżanek.

Potęgi i pierwiastki dla starszych klas a dla maluchów dodawanie, odejmowanie i mnożenie. Własności figur na płaszczyźnie – czwartaki czy uczniowie klas piątych? Mnóstwo pytań, wątpliwości a także wiadomości i przypomnień a przy okazji zabawy matematyką w czasie zajęć w ramach programu.
Gry prawie gotowe, niebawem ruszamy na lekcje do różnych klas w szkole. Mamy nadzieję, że kwarantanny i inne utrudniania związane z zachowaniem reżimu sanitarnego w szkole nie pokrzyżują nam planów.
„Jak można tego nie umieć?...” – to najczęściej padające pytanie, kiedy uczniowie dobierają zadania dla poszczególnych klas.
To napawa radością i optymizmem, że dla uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej to jest już proste i chcą wiedzą i umiejętnościami z matematyki dzielić się z młodszymi.
Już czekamy na te emocje…