Już po raz czwarty nasza szkoła odpowiedziała na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki i bierze udział w akcji „Razem na święta”. Głównym celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Działania realizowane w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.

Nasze działania w ramach akcji „Razem na Święta”:

• zorganizowanie zbiórki darów dla osób potrzebujących (zbiórka dla domu samotnej matki),
  • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliższej okolicy, przyjaciół oraz kiermasz ze zbiórką na szczytny cel,
  • zaoferowanie pomocy osobom starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach,
  • zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt (świetlica szkolna dla schroniska w Milanówku),
  • przygotowanie kartek dla emerytowanych pracowników,

Ministerstwo Edukacji i Nauki apeluje jedynie o publikowanie informacji na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwięta, co też z radością czynimy.

Warto pomagać, warto chwalić, warto zachęcać :)