Styczeń to czas podsumowania pracy w pierwszym półroczu. Za nami pracowite miesiące, bogate w wydarzenia, konkursy, olimpiady matematyczne.
Wczoraj dotarła do nas bardzo radosna nowina, że uczennica klasy 8d Julia Niewęgłowska zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu konkursu matematycznego. To naprawdę ogromny sukces. Brawo Julka! 17 lutego Julka zmierzy się z zadaniami trzeciego i już ostatniego etapu, tego prestiżowego konkursu w naszym województwie.

W styczniu dwoje uczniów klas ósmych: Julia Niewęgłowska 8d (na zdjęciu powyżej) i Jan Bęczkowski 8b brało udział już w drugim z trzech stopni zawodów Olimpiady Matematycznej Juniorów. OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uzdolnionych matematycznie uczniów szkół podstawowych. Oboje rozwiązywali samodzielnie naprawdę trudne zadania, w których wykorzystywali wiedzę i umiejętności wykraczające poza podstawę programową. Na wyniki i efekty czekamy z niecierpliwością…
13 stycznia czternastu uczniów naszej szkoły brało udział w pierwszym etapie Powiatowej Olimpiady Matematycznej. Z dumą informujemy, że czworo z nich: Marcinkiewicz Jan 8c, Niewęgłowska Julia 8d, Bęczkowski Jan 8b, Zagrajek Stanisław 8e zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się w maju. Trzymamy kciuki i wierzymy w kolejne sukcesy naszych uczniów.
Wszyscy uczniowie klas 8 mają już za sobą dwa próbne egzaminy ósmoklasisty. Do ideału trochę nam brakuje, ale pracujemy i wierzymy, że trening czyni mistrza. Nie poddajemy się.
Wszyscy uczniowie klas 4-8 biorą udział w comiesięcznym konkursie na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Liczymy coraz szybciej, sprawniej i sprytniej.
Chętni uczniowie systematycznie mogą rozwiązywać zadania o podwyższonym stopniu trudności w ramach Matematycznej Ligi Zadaniowej. Na stronie szkoły pojawił się właśnie kolejny z nich. Zajrzyjcie tam koniecznie.
Czekamy na wyniki konkursu Alfik matematyczny, w którym w listopadzie brało udział kilkunastu uczniów naszej szkoły. Alfik od lat nieustannie towarzyszy nam jesienią.
Do 26 stycznia można jeszcze zapisać się do udziału w konkursie Kangur Matematyczny, który odbędzie się dopiero w marcu. Ten konkurs lubicie szczególnie.
Wiele za nami, jeszcze więcej przed nami…Dziękujemy Wam dzieciaki za to, że próbujecie, za to, że sami dużo pracujecie i jesteście najlepszym wzorem dla kolegów i koleżanek, którzy jeszcze nie dostrzegli piękna matematyki.
Gratulujemy i czekamy na więcej.
Nauczycielki matematyki