Szósteczkowa społeczność i nasi liczni Przyjaciele!

Zwracamy się do WAS z kolejną prośbą!

Nie raz już pokazaliśmy, jak wielkie mamy serducha.

Tym razem też nie możemy pozostać obojętni. Nasi sąsiedzi - Ukraina - czeka na pomoc.

Dlatego szybko nawiązaliśmy współpracę z grodziskim oddziałem PCK (do którego przekażemy pomoc rzeczową) i od poniedziałku 28 lutego rozpoczynamy zbiórkę rzeczy dla ukraińskich uchodźców w naszej gminie i powiecie. Otrzymane rzeczy będziemy przekazywac systematycznie.

Gorąco prosimy o następujące rzeczy:

- artykuły żywnościowe, z długą datą ważności, których nie trzeba przechowywać w lodówce (makarony, kasze, konserwy, olej, mleko);

- środki higieniczne: pieluchy, mokre chusteczki, mydło, podpaski, papier toaletowy, żele, szampony;

- artykuły przemysłowe – tylko nowe!!! (koce, śpiwory, pościele).

O kolejnych potrzebach będziemy Was informować na bieżąco.

Produkty przynosimy do sali nr 4 oraz sali nr 16a ( od 8 do 16 ) do sekretariatu ( od 6.30 do 20.30)

Osoby odpowiedzialne w SP6:

Aleksandra Dziewicka, Małgorzata Gnat, Anna Lipner, Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski

Dodatkowo przekazujemy apel Pana Burmistrza Grodziska Mazowieckiego

Zwracam się z apelem do grodziskich firm oraz mieszkańców gminy Grodzisk Mazowiecki, którzy niosą pomoc potrzebującym obywatelom Ukrainy. Każda z osób przekraczająca granicę Ukraińsko-Polską musi zarejestrować się w punktach recepcyjnych przy granicy. To bardzo ważne, aby nasi sąsiedzi zza południowo-wschodniej granicy uzyskiwali status uchodźców. W przypadku braku rejestracji traktowani oni będą jako turyści.
Mieszkanka gminy zaprosiła obywateli Ukrainy bez wcześniejszej rejestracji, co spowodowało problem natury formalnej oraz brak możliwości udzielenia pomocy przez gminę.
Bardzo dziękujemy Państwu za okazywane wsparcie i gotowość do niesienia pomocy. Jako gmina jesteśmy gotowi, aby pomóc obywatelom Ukrainy.
Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Szef Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego info gov