Logo mFundacji

We wrześniu w naszej szkole rozpoczęliśmy działania w ramach projektu finansowanego przez mFundaję – projektu matematycznego mPotęga „Granie i wzajemne nauczanie”. W ostatni piątek mogliśmy podziękować i wyróżnić tych, którzy najbardziej zaangażowali się w realizację działań matematycznych.
Przygotowywali i tworzyli gry. Sumiennie przychodzili na zajęcia dodatkowe do szkoły na 7.15. To jest poświęcenie! Następnie z wielkim zapałem i zaangażowaniem chodzili do różnych klas, aby zachęcać młodszych kolegów do zabawy matematyką. Cele projektu osiągnęliśmy, uczniowie naszej szkoły poznali różne sposoby na matematykę.

Tworzenie gier, dobieranie pytań, następnie testowanie i w końcu dzielenie się z innymi okazało się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie klas ósmych, którzy brali udział w projekcie mieli szansę na solidną powtórkę do egzaminu. Młodsi uczniowie poznali inne aspekty nauki matematyki, logicznego myślenia i tworzenia strategii.
Chociaż sytuacja pandemiczna i kwarantanny klas, często uniemożliwiały nam realizację wszystkich działań zgodnie z planem i terminarzem, zrobiliśmy wszystko, aby projekt zrealizować i wykonać wszystko, to, co zaplanowaliśmy.
Udało się…
Na koniec dla tych najwytrwalszych czekały niespodzianki - przybory geometryczne, pisaki, mazaki, zakreślacze i jeszcze inne niezbędne do szkoły akcesoria.
Nasza pracowania wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne, drukarkę, biblioteczkę z zadaniami konkursowymi i wiele ciekawych gier planszowych, które są przez uczniów wręcz uwielbiane.
Najważniejszy prezent w postaci powtórzenia i rozszerzenia wiedzy zafundowali sobie sami uczniowie przez udział i pracę w projekcie. To jest bezcenne.
Dziękuję Wam za pomoc, pracę, pomysły i wszystko czego dokonaliście w tym czasie. Najbardziej dziękuję Wam za tak wczesne wstawanie, a rodzicom za pomoc w transporcie do szkoły.