autokar, walizki, napis wycieczka

Dobry spektakl jest w stanie sprawić, że będziemy o nim pamiętać jeszcze długo po jego obejrzeniu. Teatr rozwija w nas także empatię oraz umiejętność spojrzenia na problemy spoza własnej perspektywy. Dlatego tak ważne jest, by odwiedzać to miejsce, poznawać ten rodzaj sztuki widowiskowej. Okazję do tego mieli w ostatnim czasie uczniowie klas 4a i 5b, którzy 15.03.222r. wyruszyli do Teatru Capitol w Warszawie, by obejrzeć przedstawienie pt. „Dreams”.

To pełna emocji opowieść o relacjach – rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia. Historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli. Wartka akcja, punkty zwrotne, emocje i wzruszenia. Wszystko to sprawiło, że nasi uczniowie z pełnym zainteresowanie oglądali występ swoich starszych kolegów ze Szkoły Musicalowej B&B. „Dreams”, to także musical, więc nie zabrakło też spektakularnych choreografii, grafik, dobrej muzyki, świetnych tekstów piosenek, które dopełniły znakomite dialogi aktorów. Po spektaklu zaś odbyło się spotkanie z artystami oraz prelekcja prowadzona przez eksperta ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na temat marzeń, poczucia własnej wartości i samoakceptacji wśród dzieci i młodzieży.

Na zakończenie naszej wycieczki uczniowie udali się jeszcze do kręgielni, by spróbować swoich sił na torze do gry. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, a emocji i uśmiechu na twarzach dzieci było co nie miara.