baner na dzień wody

W dniach 22-25 marca włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Wody. Wszyscy uczniowie Szósteczki uczestniczyli w specjalnych lekcjach.
Na geografii poznali zasoby wody na Ziemi. Ogromnym zaskoczeniem była informacja, że tylko 1% to woda, którą możemy wykorzystać w naszym codziennym życiu.

Na biologii uczniowie zaznajomili się z funkcjami wody w organizmie. Dowiedzieli się, że można przeżyć bez niej maksymalnie 7 dni.
Właściwości tej niezwykłej substancji, która jako jedyna w przyrodzie występuje w trzech stanach skupienia, uczniowie zbadali podczas chemii. Odwiedzili wirtualnie oczyszczalnie ścieków i stację uzdatniania wody.
Wodne zadania klasy rozwiązywały na matematyce. Obliczyły, ile wody marnujemy, gdy podczas mycia zębów nie zakręcimy kranu. Dzieci wyliczyły także, ile wody zużywamy podczas krótkiego prysznica oraz porównały z ilością wody zużywaną w czasie kąpieli w wannie.
Kreatywni uczniowie wykonali cenne krople wody w czasie zajęć plastycznych. Powstała piękna galeria prac, pokazująca, że woda to największy skarb naszej planety.
Lekcje wychowawcze zostały przeprowadzone z wykorzystaniem materiałów PAH. Klasy obejrzały animację „Woda nie tylko w kranie"
i rozwiązały quiz. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest tzw. „wirtualna woda”, i że obecnie ok. 780 mln ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej pitnej wody.
W związku z tym, że WSZYSCY jesteśmy współodpowiedzialni za stan wód na naszej planecie, uczniowie wykonali ulotki i plakaty informujące
jak gospodarować wodą, by nie zabrakło jej nam i naszym przyszłym pokoleniom.

Wspólnie zrobiliśmy dużo szumu wokół wody!!!