Flaga i godło Polski

Dnia 28 kwietnia 2022r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występ uczniów miał charakter montażu słowno – muzycznego, którego hasłem przewodnim był fragment wiersza: „Ojczyzna - bliskie słowo, w nim serca wszystkie”.

Celem tego wydarzenia było nie tylko przypomnienie tak ważnego w dziejach naszego kraju wydarzenia jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja, ale również uświadomienie uczniom jak wspaniała i piękna jest nasza ojczyzna, jej wzniosła historia i literatura. Wiersze przeplatane patriotycznymi piosenkami wzbogacił pokaz multi-medialny do poruszającej serca piosenki Marka Grechuty pt. ,,Dni, których nie znamy” w wykonaniu Anny Karolak i Mai Romaniuk z kl. 6b. W akademii wystą-pili uczniowie klas 4b i 6b oraz Lena i Krystian z klasy 8c.
Serdeczne podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie inscenizacji należą się zarówno uczniom występującym jak i nauczycielom: p. Katarzynie Tryniszewskiej, p. Aleksandrze Chyziak, p. Annie Wojciechowskiej, p. Małgorzacie Gnat oraz Jakubowi Wiszowatemu z kl.8d.