maski teatralne

27 kwietnia odbył się w Centrum Kultury czwarty przegląd małych form teatralnych w języku angielskim 'Once upon a Time..." oraz trzeci piosenki tez w jezyku angielskim "Keep Calm and Sing a Song". Wszyscy byliśmy przyjemnie zaskoczeni poziomem gry aktorskiej i udanymi występami wokalnymi. Dużą niespodzianką było wideo, na którym usłyszeliśmy naszego Burmistrza śpiewającego po angielsku.

Jak się okazuje Pan Burmistrz należał kiedyś do zespołu muzycznego i nawet występował na scenie.

W tym roku w konkursie piosenki udział wzięly - nasza szkoła, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5 i SP z Książenic.

Nagrodzeni artyści to:Wiktoria Godlewska SP 6 - I miejsce
Maja Cyronek - SP 2 - II miejsce
Oliwia Rewa - SP 6- III miejsce
Były też wyróżnienia dla Adrianny Ziętek z SP 4 oraz zespołu wokalnego z SP 5
Specjalne wyróżnienie, poza konkurencją, otrzymał chór z Książenic za nostalgiczną, ludową pieśń ukraińską "Oj, wedsyj hora". Pieśń została nagrana przez radio Bogoria z intencją wyemitowania jej.
Laureatka I miejsca została przez Pana Burmistrza nagrodzona propozycją występu podczas uroczystych obchodów 500-lecia Grodziska.
Jako że tylko dwie szkoły - SP 6 i SP 2 wystawiły przedstawienia, obie otrztymały I miejsce.
Z radością mogę przekazać tę wiadomość, że poziom , jaki zaprezentowai młodzi wokaliści i aktorzy był bardzo wysoki. Nagrody też były wspaniałe!
Mam nadzieję, że w przyszłym roku znów uda się zorganizować występy w CK i że tym razem będzie więcej przedstawień teatralnych.