Zdjęcie grupowe uczniów klasy 1a

Kto potrafi rozpoznać ślady i tropy zwierząt? A kto widział prawdziwy ząb łosia? Kto wie co to jest kuźnia dzięcioła? I wreszcie kto potrafi rozpoznać objedzoną przez wiewiórki szyszkę od tej, którą wydziobał dzięcioł? To wszystko i wiele więcej wiedzą uczniowie z klasy 1A. W majowy poranek pojechaliśmy do Kampinoskiego Parku Narodowego,

a tam czekała na nas masa atrakcji. Najpierw poszliśmy na najprawdziwszą leśną wyprawę. Mieliśmy do wykonania zadania, zagadki, rebusy, poszukiwaliśmy tropy i ślady zwierząt, poznawaliśmy różne rośliny i drzewa. Czy wiedzieliście, że w lesie rośnie jadalny szczypiorek? Później tworzyliśmy obrazy, wykorzystując wyłącznie dary lasu. Po długiej i ciekawej wyprawie dotarliśmy na polanę. I kiedy myśleliśmy, że będziemy już wracać, przyszła kolejna porcja atrakcji. Bawiliśmy się w przeciąganie liny, w przewodników, a każda gra pokazywała nam, że razem możemy więcej, a zaufanie i praca zespołowa to podstawa sukcesu. Gdy wracaliśmy już zmęczeni autokarem, zgodnie stwierdziliśmy, że musimy to jeszcze kiedyś powtórzyć, może tym razem z ogniskiem i kiełbaskami?