dzieci z klasy 2d na wycieczce w lecie

15.09.2022 r. klasa 2d i 3b, czwartkowe przedpołudnie spędziły w cudownych okolicznościach przyrody w miejscowości Zaręby w Natura Wzywa. Dzieci na początek miały zorganizowane zabawy i aktywności fizyczne. Były super zjazdy na tyrolce, gra w piłkę, bujanie na bujawkach czy bocianim gnieździe.

Następnie trzecioklasiści i drugoklasiści zasiedli do stołów i skosztowali pysznej bułeczki z dżemem.

Kolejną atrakcją była wyprawa w las i podchody, których tematem przewodnim było „Jakie sposoby mają zwierzęta na przetrwanie zimy”. Po spacerze dzieci własnoręcznie przygotowały jabłka do ugotowania marmolady, bo czas jesieni to czas kiedy ludzie podobnie jak zwierzęta robią zapasy na zimę. Następnie dzieci ponownie mogły obcować ze zwierzętami. Miały okazję karmić króliki i owce, pogłaskać krowę czy konia.Świetną  zabawą okazała się również przejażdżka „sankami”, która zapewniło dużo śmiechu i pozytywnych emocji. Na koniec dzieci uzupełniły spożytą energię, porcją pożywnej bułki z kiełbaską z ogniska. Po przyjeździe do szkoły, każdy uczestnik wycieczki otrzymał do domowej spiżarki słoiczek jabłkowej marmoladki.

Dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone ze zdobytych doswiadczeń i doznań obcowania z przyrodą. Wyjazd był wspaniałą okazją do integracji zespołów klasowych. Zabawy wyzwalały w dzieciach niesamowite emocje i dużo radości.